7 Các câu trả lời

Asid folik memainkan peranan pencegahan dalam pelbagai keadaan seperti : Autism : Asid folik yang diambil sebelum dan pada awal kehamilan dapat mencegah kemungkinan autism pada bayi Bibir dan lelangit rekah (cleft palate) Radang sendi seperti rheumatoid arthritis: Asid folik digunakan sebagai suplemen bagi penghidap radang sendi yang mengambil ubatan mengandungi steroid seperti methotrexate. . Kehilangan penglihatan berkaitan dengan umur: Sesetengah kajian menunjukkan bahawa mengambil asid folik dengan vitamin lain termasuk vitamin B6 dan vitamin B12 mengurangkan risiko masalah penglihatan yang berkaitan dengan usia. Kemurungan: Penyelidikan menunjukkan bahawa mengambil asid folik bersama-sama dengan antidepresan akan mengurangkan simptom kemurungan pada pesakit depresi. Tekanan darah tinggi: Penyelidikan mencadangkan bahawa mengambil asid folik setiap hari sekurang-kurangnya 6 minggu mengurangkan tekanan darah pada orang yang mempunyai tekanan darah tinggi. Asid folik juga disarankan baik untuk mencegah masalah gusi Mengambil asid folik boleh mengurangkan gejala vitiligo atau sopak.

Tak bahaya pun. Selalunya doktor suggest pun sbb mmg badan perlu kan extra (kalsium, iron, vitamin2 lain) utk support perlembangan baby tu. Iron lebih kpd nak maintain hb biar okay. Kalau tak boleh nk makan ubat, kena ambik inisiatif lain la, minum susu, makan sayur dan buah ke. Tapi nak lg better, try tanya doktor time checkup nnti. Jgn sbb nk ikut org makan ubat. Memandai je makan sendiri. Kena consult doktor ye. Huhu

Saya 17w, setakat ni klinik bagi obimin & zincofer tapi saya tak boleh makan sbb bila makan muntah balik. so saya makan acid folic je dgn pil calcium (sbb tak minum susu). Sepatutnya kena makan jugak apapa ubat tambah darah sbb nnti hb kita akan drop. bahaya & boleh sebabkan kematian if tak cukup hb masa nak bersalin nnti. saya tunggu next checkup baru nak mintak ubat brand lain 😅

sy minum air panas/suam..urut2 tengkuk...utk kurangkan gerd...pastu sy control kurangkan mkn pedas + lemak+ minyak...just ulang2 mkn sawi, carrot masak air je...hehehe.. Alhamdulillah skrg 16w ni alahan n GERD dh byk kurang...tp sy X boleh lapar atau kenyang sgt ..so sy amalkan makan sikit2 tp kerap...Kalo sis X selesa sgt, xpe..refer je hospital/klinik swasta....lebih baik..sbb Kita sendiri yg rse keadaan bdn Kita kn...

ubat tu pntg sgt sis... utk pastikan hb kita ok.. klu hb xok bahaya utk baby kita pn sama boleh pendarahan.. ni apa yg nurse cakap kt sy.. utk tumbesaran baby jgk..

mkn ubat dari klinik atau yg dibenarkan oleh doktor shj

makan ubat elakkan muntah minum dgn air oren .

Rujuk doktor utk sumber info yg lebih tepat ya

Câu hỏi liên quan