31 Các câu trả lời

kalau saya, saya suka makan apa yg selalu saya makan je nasi nasi nasi dan nasi 🤣 sebab saya takda alahan portion nasi takyah cakap makan berkali dan masa awal pregnant saya suka makan manis like gula gula gummy mmg wajib ada kat rumah, asam asam wajib ada dalam kereta, skrng trimester 3 focus dekat biskut oat wajib ada tepi katil kadang terbangun lapar makan je biskut sambil pejam mata pastu sambung tidur 😂

Suka? 😅Hmm. 1st trimester biasanya kebnyakan mommies tak lalu makan sebab changes of hormones dlm badan. I makan biskut weetameal, kacang almond/ cashew/ pistachios, plum/ peach/avocado/ apple/ naga/ tembikai/ watermelon and minum susu freshmilk. Tu je yang selera makan. Yang lain semua tak kena dengan tekak and selalu bloated kalau makanan tak kena tekak

Laksam & laksa😆 tiap kali makan apa2 lauk, kena ada pedas2. Kalau tak, jadi mual. Pastu makan banyak buah. Minum air panas lemon honey je hari2 sebab perut angin. Air sejuk ais wajib. Sy cepat lapar, selang 2 jam lapar smula. Kadang2 tak sampai 2 jam lapar semula🤣 sekarang teringin peanut butter chocolate strawberry jem😂😅

Macam sy pulak t1 tkde selera . Dipaksa makan juga then nanti keluar semua balik . Pedas mmg tk dibenarkan sama sekali padahal kan awak ni lah hantu pedas 😂 auto terkejut anak tekak bila takley nk makan pedas skrg tu yg auto tkde selera tu 😂🤣 tpi still gagahkan juga makan apa yg ada demi tumbesaran janin

saya takda alahan muntah. tapi dari first tri sampai sekarang sec tri, saya sukaaaa sangat fries dan buah jambu. tak tahu kenapa. tapi sukaaaaaa sangat😂 bila makan tu, rasa mcm nak joget2, nak nangis sebab suka sangat hahahaha pelik

Sebab tak ada alahan, mkn mcm biase.. tapi byk cri masin2 & masam2 ( sbb boy kot ) 🤣.. trimester 2 cpt lapar.. tgh mlm pn lapar standby roti je lah.. trimester 3 plk, mkn sikit da kyg, tp xbrpe lme lapar lagi 😌

Semua benda tak boleh makan termasuk la sup, padahal sup kaki ayam tu fav, sambal belacan & ulam tu fav, bau nasi pun tk boleh. So paksa je apa yg boleh ditelan smbil sulam dgn air sejuk😂

Sy suka mkn buah2an.. nasi mmg X berapa nk selera kalau mkn konfirm keluar balik.. tp kena mkn jg sehari sekali mkn nasi dgn sayur-sayuran.. ayam ikan lg la X lalu selebihnya mmg bnyk kpd buah

Boleh makan buah jer🤣 makan benda lain nanti terkeluar balik. Pastu teringin nk makan samyang carbonara masa tm 1. Tahan ngidam sampai tm 2😅. Semalam baru makan samyang carbonara

Nak kata suka tu xla cuma makan pun sbb nk lapik perut je .. trimester 1 dok alahan kalau ikt kan semua xllu .. nasi paling xblh telan .. yg blh tahan sikit pun meggi😆

Câu hỏi liên quan