3 Các câu trả lời

Biasanya, bayi yang masih menyusu atau merangkak memerlukan makanan sekitar 8 hingga 10 kali sehari. Sebaiknya berikan makanan kepada bayi setiap kali dia kelihatan lapar atau haus. Anda perlu memberikan makanan bergizi dan seimbang, serta pastikan untuk memberikan ASI atau susu formula yang mencukupi keperluan bayi tersebut. Jika bayi sedang belajar makan makanan pejal, anda boleh memberikannya 3 kali makanan pejal yang sesuai sehari bersama dengan susu. Ingatlah untuk memberikan makanan tambahan yang selamat dan berkhasiat kepada bayi anda. Semoga membantu! https://invl.io/cll7hzz

Anak saya mula makan 5m15d. Time tu 2 kali lunch dinner. 6m saya tambah snack buah bg dlm fruit feeder. 6m15d saya tambah bg breakfast oat. 7m saya tambah another snack finger food. Berat anak almost 9kg time 6m15d. Menu semua advised by paed swasta

Anak saya pun takdelah minat makan, more tu nak main & suka buah2 je sebab manis. Saya guna cara: 1. makan sama2 dgn dia so bila dia tengok saya kunyah dia terliur & auto ngap apa yg saya suap 2. BLW 3. Mixed weaning

Hai. Kalau baby saya masa 6 bulan makan 2 kali sehari. Lunch and dinner. Masuk 7 bulan 3 kali breakfast, lunch and dinner. Kadang2 ada snacking waktu pagi dan petang. 😉

terima kasih mommy🥰