227 Các câu trả lời

anak sy mmg sy dh tetapkan rutin. everyday kne tido siang at least 3 kali . paling lama 2 jam stiap sesi. mlm akn msuk tido pukul 8,paling lewat pukul 9. cara sy bg tido dgn tutup lampu. hnya psg lampu tido dgn ayat Quran. baby sy mmg dh tahu klo tutup lampu mksdnya kne tido. mmg time tu, sy xkn main phone dh. Dan biarkan suasana sepi. klo siang, sy akn dodoikn dia. tutup pintu, Dan biarkan suasana sunyi jugak. pastikan seblum tido baby kte kenyang. ni cara sy.. dri baby 2 bulan smp 7 bulan, mmg dh Ada rutin.

Baby sy hmpir nak masuk 7 bulan. Alhamdulillah dia senang tidur malam. Sy biasakan dr lahir. Gelapkan bilik supaya dia tau beza siang dan malam. Jam 7 atau plg lewat jam 8.30 pm tidur dah. Setiap hari bgitu. Kadang cuma bangun minta susu jam 12 am dan jam 6 am. Bngun pun cuma nk susu ja lepastu tidur balik. Tipsnya, pastikan baby ckup dgn tidur siang. Jd malam senang tidur. Kalau baby menguap2 da, tidurkanla. Jgn biarkan. Nanti dia terlepas fasa mngantuk, jd tambah susah nak tidurkan.

sama lh kte... dr lahir bby jenis high demand... mmg meragam mlm... kdg bwk smpai ke subuh... for Muslim... bleh crik kat utube ayat2 ruqyah utk bayi meragam... then ibu bykkn baca surah al-fatihah... hembus kat ubun2.. ulang smpai bby tido... #pakcik askar yg turunkn ilmu... kte xtaw apa yg bby bleh nmpk kata nyek😊😊 tp make sure jgk.. pampers dh tkr... sapu minyak angin kat perut kaki... utk kselesaan bby.. tu jek yg sye amalkn utk my bby... so far Alhamdullilah okeyy

7bulan juga. Masalah yg sama pada awalnya , then consult gan doktor. doktor ckp jaga rutin dia , tido makan main tido makan main. saya bg makan yg berkhasiat , snack , susu cukup. Main tuu bagi dia explore gunakan anggota dia cukup cukup. Dia merengek angkat , susukan , letakkan main merengek lagi basuhkan badan tukar baju , then buai. insyaallah membantu. Anak saya bangun 6 pagi , tido semula pada 7.30 pagi bangun kul 9.30 or 10 pagi. insyaallah bantu.

VIP Member

Waktu malam boleh cuba malapkan lampu and sejukkan bilik. Bagi dinner and mandikan. Biasa bayi selesa akan tidur lama. Cubalah. Bayi saya sama 7 bulan. Saya perasan lepas bagi makan (bubur nasi atau makanan bayi) dan mandikan, malam dia memang tidur lama. Bangun sama macam saya. Dalam pukul 6. Susu bagi macam biasa.

Lg selesa kalau mandi mlm sblum tido. Anak sy mndi ptg jgak. Tp sblum tido tu sy mndikan utk bg selesa. Mmg tido lama

ank saya 7bln pon sama jgk tido sekejap jgk, around 1/2 jam, 1/2 jam waktu pagi so before dia tido saya make sure dia minum susu dulu (umur 2-7bln), makan dulu(6-7bln), mse tido kadang menangis, saya buat jer susu, tinggi kan dia sikit guna bantal dlm 45° suap susu dia minum smbil pejam mata dan saya pantau takot trcekik.. atau jika tgh mlm mmg saya bf kan, kalo still menangis 1/2jam, 3-4jam kemudian saya buatkan susu formula.. mmg mcm tu.

VIP Member

Anak saya sejak lahir hingga kini tidur siang sekejap² dalam setengah jam lepas tu bangun 2 jam kemudian tidur balik..tapi jam 5 saya tetapkan untuk mandi lepas mandi susu main sekejap lepas maghrib mesti tidurkan paling lewat sblm jam 7 mesti tidurkan..mereka akan tidur sehingga jam 4.30am. Tengah malam jam 11 saya akan susukan bayi.. saya jarang bangunkan anak lepas susu tidur terus sbb anak² saya semua tidur secara Tiarap.

VIP Member

Anak sy pun bru msuk 7 bulan, bayi tidur siang kalw 15-30 mnit tu sbnrnye okey jugak la sbb satu cycle tido bayi lebih kurng mcm tu..cme kene kerapkn tidur die siang..ank sy kalw siang xckup tidur mmg mrgm kalw die bangun..sy biase sembang2 dan main2 atas tilam die dlm keadaan semua gelap..lame2 nnt die terbiase senang nk tido..xpun boley cuba letak anak depan kipas nnt angin kips tu buat die mcm khayal..insyallah snang tido

Try buat routine tido siang. Half and hour pon ok dah tapi try buat die tdo at least every 3/4 hour ke? Mcm saya dlu pagi before 12 noon die kene 2 kali nap. Sbb die bangun jam 7pagi. So 9am mcm tu die tdo kejap then kol 12 tdo lagi setengah jam pon ok dah. Then 3/4 ptg nap lagi skali. And sye akan biar die main sampai jam 8-9 malam saya ajak dia tdo dah. Cuba laa

Sama routine baby saya nak masuk 7 bulan dah..bangun pukul 7 am pukul 8 lebih nap semula. Sebelum noon kena 2x nap. Kiranya selepas bgun waktu berjaga 1.5-2 jam pastu kena tido semula. 30 min pun da okay lebih lama ag bagus kualiti tidur. Ulang2 rutin sama setiap hari. Kena jaga masa berjaga dan pastikan kenyang susu, makan cukup, main puas2 InshaAllah tido lena.

Saya train baby dr nb asingkn tmpt tdor .. not in one bed dgn parents n tgu dia tdor train tdor sdri ..set masa kasi susu repeat masa yg sm tuk minum susu .. sma jgk masa tdor set masa tuk baby tdor ..skrg baby sy 7 bln dh independent tdor sdri .. waktu yg dh diajar sm ngn mnyusu .. puan kn latih skrg mmg mula 2 kn fokus tgu dia tdor n bckp zikir lm 2 baby akn alert n tahu .. boleh sy tahu baby tdor skli ngn parents ke asing ?

Saya x ajar baby sy buai .. tepuk pown sikit 2 skrg dia tdor sdri golek2 bdn klau dia amik tgn suh tepuk then tepuk tp klau tpuk dia ngis mksdnya dia nk tdor sdri ..

Câu hỏi liên quan