3 Các câu trả lời

Saya pun sama. Berat stuck dari dalam pantang sampai baby dah 4 bulan. X turun pun. Berat asal 46kg. Sekarang 58kg. Jauh lagi nk turun 😂 Kalau ikut pengalaman anak sulung dulu, biasanya lepas setahun baru dapat berat angka 4+. Jadi untuk kali kedua ni saya enjoy jelaa dulu makan makan dalam pada masa yg sama slowly cut sugar dan carbo (nasi + roti + tepung gandum). Makanan ringan pun jarang makan. Air manis yg selalu saya craving (nescafe), saya minum weekend je. Sbb husb cuti, selalunya breakfast dekat luar. Kadang kadang saya exercise jgk. Xleh nk Stress sangat fikir, nanti effect dekat susu badan. Jadi slowly control sugar dgn carbo intake..🙂

sy mkn jee.. tp berat makin turun.. malah makin turun dri sblom pregnant hahaha.. last timbang 43.. thu2 mengandung naik 50 dah.. 🤣🤣 btw sis depo ke? kalau depo selalunya mcmni laa.. nak mkn jee selalu lepastu badan naik mencanak haaa...

Makan makanan yang sihat. Elakkan junk food, processed food, fastfood. Kerap bersenam. Itu saja. Anak saya dah 2y6m BF lagi. Saya buat yang tu je. Berat badan maintain. Dapat berat asal sebelum mengandung. 🤭

Câu hỏi liên quan