14 Các câu trả lời

sis, saya pun lebih kurang mcm awak cumanya hb saya maintain cantik dari awal smpai skrg (35w ). saya dah 3 kali kena monitor bp sndirik sebab berat naik mendadak, nadi tinggi, bp tinggi. lepastu 28w sangkut gdm, kena buat bsp, hampir hampir nak on ubat, tapi saya cuba kawal makan, alhamdulillah kekal on diet je. waktu 30w mcm tu saya kena buat urine 24hrs sb kencing kotor. lepastu waktu 32w saya kena masuk air sebab kencing ada protein ketones. hampir hampir jugak nak kena warded tapi nasib baik lepas masuk air, kencing saya dah okay so doktor lepaskan untuk balik. skrg 35w dah. bermacam masalah saya walaupun baru anak first, buku pink jangan cakap la tebal dia😅 tapi saya enjoy journey pregnancy saya sebab saya fikir ramai lagi yg ttc, saya yang dah dpt rezeki zuriat ni walaupun 3 tahun kahwin baru dpt, bersyukur sangat dpt rasa mcmni sis. tak semua org dpt rasa apa kita rasa tau! positive je okay! kesian dekat baby dia boleh rasa ibu dia stress! paling penting dptkan moral support dari suami ye💪🏻

sis.. kita sama.. sabar je ye. setiap org ada cerita..ikutkan memang stress... saya sebelum pregnant mmg ada darah tinggi.. tau je pregnant bukak buku 5minggu terus kene datang 2minggu skali.. lepastu tiba sangkut GDM.. huhu Bsp tiap sebulan sebab gula ok.. tapi dah nk dekat ni jadi xok pulak... mula dah 2minggu sekali.. sekarang sy dah 33minggu.. ubat yg saya kene ambik dari awal pregnant ubat darah tinggi, cair darah, calcium carbonate.. dan tambah darah...yg bila makin dah banyak bulan makin drop pula hb... semalam baru keluar hospital..arini dah kene buat bsp, pergi KK untuk cek BP selang sehari...ikutkan memang stress sngt..tapi fikirkan 2020 dulu saya pernah hilang baby lepas lahir 37hari..saya pujuk hati saya pandang semua ni dengan hikmah... xlama dah sis..berapa minggu je.. sabar ye

It's okay sis. Normal untuk awak rasa stress😊Apa yang saya boleh nasihatkan sentiasa dapatkan sokongan moral dan fizikal daripada suami dan keluarga. Setiap orang pregnancy journey memang tak sama. InshaAllah semoga dipermudahkan urusan awak. First pregnancy saya pun early trimester dah detect HB rendah. Berat naik mendadak, kena monitor BP. Masuk 2nd trim sangkut gula. Ada GDM pula hehe. Masuk 3rd trim, dapat tahu GBS +ve. Alhamdulillah, itu pregnancy journey saya dan selamat melahirkan baby😊 Sekarang dah 20 bulan. Just enjoy your pregnancy journey sis. Apa2 terus refer doktor. Minta nasihat daripada doktor. Avoid stress. Stress tak elok untuk ibu dan baby dalam kandungan. 🌹

Sis sama je macam saya, saya high risk pregnancy. Setiap kali checkup mesti sangkut hb rendah(anemia) bertukar2 supplement dari zincofer ke iberet lepastu masih tak ok try pulak susu kambing baru cantik hb tapi berat badan pulak naik banyak, ni dah masuk 34weeks urine pulak tak okay, dr suspect kencing kotor(ada darah dalam urine) tapi saya cuba untuk kawal stress tu sebab tak elok untuk baby… mommy kena banyakkan bersabar, weekend kalau ada masa ajak hubby pergi brisk walk. Terasa nak makan apa2, makan je tapi makan secara moderately yang penting banyakkan minum air kosong.

sy pon cam sis.. pregnancy 1st smooth aje.. tp dugaannye mse nk bsalin smpi lps bsalin.. yg 2nd ni.. mula kne monitor bp 2 hari skali.. doc tgk ok then discharge.. pstu sgkut gdm.. kne monitor bsp tiap 2 mggu.. lps tu ade mslh keputihan rupanye sgkut gbs.. dah tu jntung baby laju plak.. kne refer hospital.. nsib baik lps tu normal je jntung baby.. pstu berat naik kne smbg monitor bp blk.. mula sy stress gk mcm2 penyakit kne kali ni.. tp sy fkir +ve je.. mgkin lps ni pjlnan sy tuk bsalin dpmudahkn.. insyaAllah.. bertabahlah sis.. smge sgala urusan kte dpmudahkn..

sis slh percaturan..knapa nk stres..cuba redha je..dh ad xkena..kena mkn ubat..jgn fkir..makan saja..kalau ad mslh lg..ad ubat makan sja.. redha..time pregnant ni mmg redha je..sbb kdg kalau kawal sklipun belum mnjamin ok..betul x? tu kan takdir tuhan..jgn buat kerja tuhan.. hadap je..mmg pregnant ni hormon sba xkena.. apa smua bercelaru..kdg makann la ubat ke..kawal ke..xmnjdi..takat boleh control mgkn.. ad rezeki menjadi..hadap jela..kalau dok stress alamatnya smpai 9bulan pon stress..jd relaks tenang2 sja..

sy fhm apa awk lalui, sy pun mcm tu tmbh nk lyn mulut nurse/doc tpi apa sy buat sy tenangkn dri n byk doa, cri support system yg boleh dpercayai!! time check up tu ckp je dgn nurse awk stress jgn tmbh lg apa awk rse bantu awk Inshaallah drg akan bntu sbb kk skrg ada utk kaunseling. bab makan awak makan tpi lps tu rajin bergerak buat briskwalk 15-20min slow2 Inshaallah itu akan membantu insulin kita berkrja. jgn stress sian dkt anak okey apa2 just luah je dlm ni rmi org akan support awk#lovenhug

sy pon bru nk masuk 35w esok. sy pon ada masalah mcm sis. hb low, berat naik lebih check semalam then kena p klinik 2 kali sminggu utk check bp. pernah demam jgk then sangkut kuman dlm drh, kena mkn antibiotics. ni pon 1st pregnancy utk sy. sy pon jd annoying jgk sbb kena p klinik 2 kali sminggu. tp takpalah.. utk baby jgk kan.. awk jgn stresss sgt yer 😊 sy faham perasaan awk.. kita sama² lalui bnda ni huhu. doakn smoga baby dan kita selamat.

Belajar redha sis.. normal lah pregnancy journey lain org lain masalahnya.. cuba berlapang dada.. kesian baby nanti dia pun ada perasaan walaupun masih kecil dalam perut ibu.. dia pun tak mintak semua ni berlaku masa ibu kandungkan dia.. asalkan baby sihat sempurna pun dah bersyukur.. ramai yg ttc kat luar sana untuk dapatkan baby.. sikit je lagi tu.. jgn stress2 dan bertahan k 😊💪🏻

Lain org lain dugaan. Syukurlah boleh dapat anak. Karang x mengandung org kata mandul pulak. Belajar syukur, reda dan sabar. Allah bagi ujian masa mengandung tp pasti Allah akan bg mudah utk benda lain. Mungkin sis akan mudah bersalin. Mudah pntang. Mudah sihat lepas bersalin. Sabar la

Câu hỏi liên quan