16 Các câu trả lời

sy hritu pon gugur masa 11w. bnyak kli jga laa sy gi scan sbb biasalah excited kan ada bby dlm perut. tpi syang kndungan tk dpt survive, masa 9w mcmtu nadi dia berhenti. punca tk dpat dikenalpasti. sy hampir meroyan 2hri lgi nak masuk 2023 dgn hrpan thun dpan dpt melihat bby sy, bila ingat balik bby tula yg sy bwak gi kelas, sy bwk naik bas ulangalik pjj dgn suami sy nngis. seminggu mcmtu sy masih sedih puas suami pujuk smpaikan sy kena demam mengigil bdan. tpi nak dijdikan cerita dan kuasa Allah, belom habis pntang 44hri sy, hadirlah satu lgi janin bru berhuni dlm rahim sy. masatu lgi 10hri nk hbis pntang tpi dh lekat balik. 10minggu awal tu sy tk terfkir ada nyawa bru dlm rahim sy wlaupun masatu sy dh keluar tnda mcam sy hamil dhulu. mual, muntah, sakit kepala, badan dan alahan nasi smua tu sy anggap bdan sy nk proses pulih dri gugur. alhamdulillah nyawa bru dlm rahim sy tu masih bersama sy, skrg dh nk msuk 37w. sy period mmg teratur, sblum sy lekat smula tu sy period skli. jadi apa yg sy nak ckap, jgan bersedih inshaAllah nnti Allah beri tepat pada waktunya. Allah lbih thu apa yg terbaik utk kita. jgan mudah putus asa, positifkan diri. 🫶🏼 inshaAllah sis kuat, bnyakkan berdoa

tkde tanda apa² sis, masa scan tu mmg tk nmpak dh kelip² kt jntung dia. masatu doc dh sruh refer ke hospital. tpi sy msih tk percaya, sy ykinkan diri mngkin dia kecik lgi jdi tk nmpak sgt. sminggu lpastu sy prgi kk utk check jntung lgi skli, doc kata saiz bby tu membesar dan sy msih mual apa smua masatu. masatu sy msih berhrap bby tu msih bernyawa. tpi nk dijadikan crita, masa 11w tu sy kncing dan ada darah besar seurat benang, sy prgi refer hospital msih tk dpt jwpan sbnar. balik smula ke rumah esok paginya air ketuban pecah dan keluar ketulan darah.

Saya 2 kali gugur tahun lepas, bulan 4 week 12, sya pntang mcm org bersalin sbb bleeding terok, bdn mmg lemah msa tu. Saya jaga semua sebulan, tapi tak sngka sekali period lekat, tapi sya tak tahu masa tu, n gugur buat kali ke dua bln 7 di week 7. So tak kena cuci ap, tapi doc nasihatkan kosongkan rahim 6 bulan, sbb nk bagi btul2 kuat, doc cdgkan amik perancang, mmg tak la sya nak amik sbb sya blum prnh bersalin, sbb bru stahun khwin. So rancg sndiri je la, sblum tu sya mmg aktifkan diri, sbb nekad nk kuruskan bdn, hehe, lgipun sya jenis obese. so plan dgn hsbnd, tapi siapalah kita nk menidakkan rezeki Allah, cukup 3 bulan sya gugur kali ke 2 tu, sya x dtg period, cek2 mmg dh double line, trus takut ckp dgn hsbnd takut ap yg jdi kt sy sblum ni, so nekad jaga elok2 awal tu, bnyakkan bedrest, week 7 mcm tu sya g KK dah nk buka buku pink sbb sya ada history keguguran tu, so mmg pntau la nurse situ, lagi pun sya ddk kwsan x busy, so nurse sy mmg ambil brat jgk. Alhamdullilah bulan 6 hri tu sya selamat lahirkan baby girl syaa. Percaya pada rezeki sis, insyallah, Tipu la kalau org kata tak sedih

@sitiabidah semoga baik saja untuk sis, sya banyakkan bedrest, makan pun bnyak jaga jugak, Insyallah, lgi pun saya alah kuat, mmg bngun untuk ke toilet mndi apa semua, solat pun saya duduk awal tu. Semoga dipermudahkan segala urusan sis, vitamin jgn lupa, bnyakkan mkan buah buahan, sebarang caffien sy tak amik, ais pun tak minum. Amiin2 semoga selamat sampai bersalin ya

Hi dear. Ada yang lepas gugur, terus lekat lepas next period. Rehatkan rahim and consume healthy food, amalkan healthy lifestyle ya. Kerapkan exercise/ join activity2 dengan family/ hangout dengan kawan2 untuk distract -ve thinking. I pun tahun lepas keguguran sebab kena covid masa week20. Badan sangat2 lemah and sangat2 down sampai turun 13kg dalam masa 2bulan. Tapi Alhamdulillah Allah berikan rezeki yang lebih baik. InsyaAllah dear, Allah dah rancang yang terbaik untuk you. Take care ya 😘 💕

Terima kasih semua ats perkongsian positif…kuatnya anda semua wlupun ada yg lg hebat diuji. Doc pun tak pasti ape punca sbb masa tu baby dh jatuh dari rahim dan masih dlm kantung. Masa scan tu heartbeat masih ada. Itu yg buat sy terkilan sgt2. Doc ckp baby hidup lg tp tak boleh survive luar rahim dgn usia 14week cmtu. Mcm bersalin awal. Nanti kena cek cervical mungkin pendek dan tak dpt tampung baby. Next pregnancy maybe kena ikat rahim. Moga sy kuat lepas ni. Terima kasih semua

Tuhan uji kita sebab Tuhan sayang. Ingat tuh. kita rasa ujian kita ni berat tetapi ada org lebih berat ujian dia. How about me :- 1. 1st born 2. Ectopic pregnancy 3. miscarriage 4. miscarriage 5. miscarriage 6. miscarriage 7. miscarriage 8. Current pregnancy (suspected Another Ectopic pregnancy) pastu doktor akan tebuk untuk cek bhgian dlm tube falopian Bunyi macam tipu tapi ini la hakikat dia. be strong sis, Tuhan tda pernah tdr. Dia uji sebab sayang kita.

Salam takziah, moga cepat sihat ya .. Saya lepas 6 bulan kahwin 2020, dapat tahu preg 11w, seminggu lepas tu, bleeding, gugur. Tapi, saya tetap amalkan makan acid folic. Selepas lebih kurang dalam 3 bulan, Alhamdulillah, Allah izinkan preg ke 2xnya .. cuma tak boleh buat kerja berat.. awal kandungan tu kena banyak bedrest dan makan sihat2, sebab dah pernah keguguran kan, Alhamdulillah, sekarang my first born dah 22bulan

saya pun keguguran pertama ada 2 opinion Dr, yg ckp tunggu 6 bulan, sorg lagi kata anytime je boleh asalkan dah bersedia dari segi mental. Alhamdulillah saya pregnant setahun lepas tu. Banyak rehat dan tenangkan fikiran. Saya sarankan sis ambil masa. Buat perkara yang happykan diri, emosi dan mental. Next pregnancy, kena banyakkan rehat, mungkin dah takboleh aktif mcm dulu. Semoga Allah permudahkan sis dan suami.

saya pernah dalam keadaan puan. Dah bkwen 6thhn...... 3x kguguran 1x luar rahim. Time kguguran kali ke 2 tu.... Dr trs minta saya buat further test cari punca knapa kerap gugur..... Tempoh nak pregnant balik tu tgk keadaan puan. Paling kejap pun maybe 6bulan..... Saya sarankan puan buatlah basic test dulu (hormon, Semen Analysis (husband) Kalau semua normal.... dr akan suggest test yg lain.

Tuhan pasti memberikan yang terbaik 🙏🙏

sis Dlu sya pun gugur bulan 2 .. sis semngt ye.. Saya ingt 14W tu dh kuat tpi boleh jdi gugur jg ye..maaf bolh sy taw sbb apa sis.. sya dlu gugur bulan 2 alhamdulillah lekat lagi bulan 7 sis. skrg sy dh 11W..sebelum ni Sya amalkan minum mamariam hbs sebotol alhamdulillah atas izin Allah sy dpt.

I Lost My 2nd Pregnancy Last Years 17 weeks 5 Days . 2nd Baby After 10 Years ..I Was So Upsad.. After I lost ..I bg rehat utk 8 bulan .then I Bersama dgn husband 1 Kali jer . bulan 6 dah pregnant. now I 20 weeks ..I stil takut juga. tapi I Doa jer

Câu hỏi liên quan