9 Các câu trả lời

sy sejak hamil smpi da msuk 20w ni mmg x bersama suami sis.. sbb sy ada polip dan cervical erosion dan dr pakar da remove. sy spotting dan bleeding x stop. so atas nasihat dr pakar dia sarankan tuk sy tidak bersama suami sepnjg kehamilan.. takut cervical erosion sy makin teruk

Boleh jika awak dah consult dengan doktor. Ada yang dinasihatkan untuk tidak bersama sepanjang kehamilan. Ada yang dinasihatkan untuk tidak bersama ketika 1st trim. Ada yang tiada masalah untuk bersama sepanjang kehamilan. Apa apa pun awak perlu consult dengan doktor dulu ya.

Saya dah 23weeks, bersama suami macam biasa sejak awal hamil lagi. Tapi awak kena consult dokter dulu ye. InsyaAllah ok kalau awak takde apa2 masalah. Tanya dokter ye sebab kami kat sini tak boleh diagnos awak 😊

Saya bersama suami dari awal hamil sampai skrg nak masuk 24 weeks. Boleh je bersama. As long as tak lasak dan kita yg pregnant ni takda apa2 masalah contohnya: ada spotting @ bleeding @ uri bawah dsb.

🤣🤣🤣 kita pun selalu risau kalau dah lama tak bersama dengan husband ni, sy dari first prgnnt smpai dh now 24week takut lgi nak bersama sbb pernah spotting masa awal kehamilan.. insyaallah lps raya ni try untuk bersama

Saya bersama suami dari mula hamil sampai 19week skrg. 2-3 kali seminggu tapi jangan terlebih lasak jangan tindih perut lagi2 perut dah makin besar. Kalau risau puan tanya doctor masa check up…

takpe , share bukan sebab nak bagitahu dia bernafsu tapi nak bagitahu yang even dia 2-3 kali tapi kandungan alhamdulillah okay . klu tuan bdn yg bertanya tu seminggu sekali mungkin takdelah rasa risau sangat , dalam ni sebarang persoalan memang perlu jawab details supaya kita senang faham

Saya dari awal kehamilan sampai 22 weeks selalu bersama suami . Sebelum tu saya consult dgn dr , Dr bagitahu kalau xde apa2 berlaku spt pendarahan or cramp okay je , cuma kena slow2 lah 😅.

Boleh je bersama suami. Cuma sy ada bacaa, air mani mengandungi prostaglandin yg boleh trigger contraction. So, maybe tak digalakkan pancut dalam. Jgn ganas ganas la ye.

Boleh je bersama…. Kne berhati2 dan berpada2.. suami pun kne layan sbb byk penyodol kt lua skrg

Setau saya laa kalau puan xde masalah boleh je bersama .. lagi 1 baby kt dlm tu terlindung dngn cecair amniotik ..