14 Các câu trả lời

klu ikut sy sis, dr anak 1st , kedua & bakal ketiga ne x prnh minum ubt yg d bagi.. 🤭cuma mlm & esok sblm p klinik wajib minum air limau ka,sunquick ka,peel fresh ka,twister ka yg penting masam² & klu buat sendiri bg masam2 tu lebih & kurangkan gula, utk kekalkn hb 11 & ke ats..Alhamdulillah menjadi .. cuma klu doktor tnya bgtau la ubat tu d minum & mau habis 🤫 # itu bg yg tiada mslh la semasa mengandung..

Sesejak dah nak due ni hb tetiba drop. So doc tukar iberet ke maltofer. 3biji sehari. Pun tak naik banyak. Sbb dah hujung kalau hb tak cantik, kene cucuk/masuk darah. Sy try minum pati delima 1 sudu pagi dgn malam. Naik 13. Boleh la amalkan dr sekarang sbb nanti kalau dah hujung2 mcm sy ni bahaya baby nnt.

Ubat tambah darah elok makan time perut kosong. Lepas makan ubt tu kena tunggu smpai 30-1jam baru makan. Kalau x selsa makan pagi makan mlm sebelum tido. Iberet folic/folic acid Maltofer dan zincofer Kalau x nanti tkt kena gi klinik utk set iv masukkan ubat iron (venofer/sucrofer)

klu saya, if muntah masa mkn pg saya mkn mlm if muntah msa mlm sya mkn ptg or tgh hari or saya tdk akn bg sma waktu mkn ubt setiap hari..kenali pregnancy sickness awak bru blh tau tu..tpi if awak jns sepanjang masa muntah, jmpa dktr bgtau..tu jak cara dia..

sis cuba lah obimin beli dkat farmasi... sya baru2x nieh tukar sbb sya muntah bila makan obat klinik bgi tu alhamdulillah sya serasi dngan obimin... sya share ja mana tau sis pun bleh makan obat obimin tu... semoga urusan sis dipermudah amin

Sy beli maltofer. Mula2 1 biji, tak naik. Doc up kan jd 2 biji sehari. Alhamdulillah naik. Bile x serasi ubat, bgtau dgn nurse waktu check up ya. Nnt akan ade suggestion lain

sy kalai amik yg kk bg pon muntah2.. last sy try maltofer kat farmasi... baru hb naik xpernah turun2... hisap2 rase coklat tu.. dlm rm28+ rasenye utk sebulan...

Saya makan zincofer sebelum tidur. Kalau makan waktu pgi mmg muntah. Make sure makan sebelum tidur time perut kosong. Then terus tidur.

Pergi klinik minta tukar ubat itu. Nurse tak ada pesan ke kalau ubat tu kita tak boleh terima beritahu dia nanti dia bagi ubat lain?

mintak tukar ubat lain sis..n sis amalkan mkn bayam merah n delima..sy mkn tu last hb sebelom deliver aritu 13.2