9 Các câu trả lời

sy dr sblm kawen dh kena. ada amik supplemen shaklee alhamdulillah baik. tp masa pregnant kena balik tmbah lagi teruk. skrng risau nk beranak sbb takut koyak & trauma nk membuang. sy tkda sembelit tp buasir yg teruk. sbb kt lubang tuh jd bunga besar dan bengkak smpai teran pon tk bole bukak. kena bukak pakai tgn perit sgtt. alhamdulillah buat rendaman sitz bath dpt legakan bengkak. nih 37week menunggu hari ja tp asik terfikir. harap koyakan tak teruk😭

saya kena buasir lepas 4 hari tak membuang. masa tu 36 weeks, adoiii seksa oiii. saya ambik ubat sapu dan suppository dah dua minggu repeat tak baik lagi. cuma skrg dah kurang rasa sakit. kalau awak berak berdarah atau terlalu sakit sampai tak boleh berak, tak boleh duduk sila minta rawatan doktor. jgn ambik supplement luar masa tgh pregnant ni

kalau sembelit lepas bersalin tu normal. mungkin sis teran kuat sangat masa membuang. cara saya, saya tolak masuk isi yg terkeluar tu dan kemut lubang montot 😂 buat setiap kali isi terkeluar. esok lusa baik dah. tapi kalau tak sembuh² juga sila dapatkan rawatan

Saya pun selalu kemut balik lepas meneran tu . Berpeluh peluh nak meneran 🥲

VIP Member

puan blh pergi ke farmasi tuk beli ubat sapu utk rawat mslh buasir..atau pergi klnik tuk dptk. rawatan dan ubat..jgn biakn lama2 nnti memudaratkan puan .mg cpt sembuh dan Dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

saya pun dulu macam tu.sejak guna FEFET SIREH...buasir tiada lagi....meh lah guna FEFET SIREH... pelbagai guna tau FEFET SIREH ni ada GBS Pun boleh pakai jugak...

fefet tuh guna macam mana? cuci kt bawah atau buat rendaman ke mcm mana?

exercise untuk kuatkan balik pelvic floor muscle. kalau yg lain tak boleh buat lagi, at least start dengan deep breathing exercise & kegel

sy sblm preg da ada..bila mula pn xingt .skrng da 11 bulan slps beranak ada jgk lg .tpi xsakit..bila keluar sy tolak je..

tolak guna jari masukkan balik. sy dulu beli cream beli kat farmasi. yang ni sy guna https://s.shopee.com.my/7zsKxwbo8v

Saya pregnant masuk 6 bulan macam kena buasir. Isi macam terkeluar takut pulak. First time ni macm tu.

Câu hỏi liên quan