45 Các câu trả lời

sis berurut n minum air dari rebusan buah zuriat sama2 suami isteri, Alhamdulillah lepas setahun lebih kahwin sy cuba ikhtiar dengan cara tu, sy mengandung buat kali kedua lepas kguguran yg first tu, dua2 sy amalkan minum buah tu, sis try ye, mana tau rezeki, jgn putus berdoa

VIP Member

1.kna stabilkan hormon 2.pastikan pasangan xde masalah kesihatan 3.makan makanan yg berkhasiat 4.selepas bersama..rest selama 15 minit tinggikan punggung menggunakan bantal..bru g bersih2.. 5.Doa pada Allah..jgn pernah berhenti meminta..sbb dia yg maha memberi

Dri pengalaman saya kalu nak suburkan hormon boleh tinggalkan makanan dan minuman manis utk sementara ni (doc selalu pesan gula punca hormon xsihat)..pastu kawal permakanan yg mengandungi karbohidrat...insyAllah boleh cuba..sy doakan semoga cepat2 melekat..amin

VIP Member

Saya lepas 9 bulan baru lekat. Masa memula kawen tu tiap kali period lambat sikit mesti check. Terlalu mengharap setiap bulan tapi semua negative. Jangan terlalu berharap. Kalau ada rezeki, In Shaa Allah kena pada masanya. Bersabarlah. Doa banyak-banyak ❤️

VIP Member

Boleh ikhtiar berurut dengan t/urut semasa period, sedekah kan Al-Fatihah untuk bakal zuriat sambil usap perut, amalkan makanan sunnah dan ambil asid folic husband wife. Saya pon usaha setahun lebih nak dapat 1st zuriat. Insyaallah dear 🥰

sis boleh try amalkan minum susu kambing MyMila..rasa pun sedap tak hamis..ramai yg ttc consume susu ni..susu ni suami pun boleh minum jugak..untuk lebih lanjut sis boleh tanya dekat sis ni 601164355071

Saya 8 bln bru lekat . mnum air buah zuriat, rajin sedekah niat nk ada anak . jgn kedekut dgn kluarga . rajin doa solat ikhtiar . kdg bkn masalah punca dr kita , tp dr suami .

VIP Member

Try guna OPK test sis..tgk time subur.. Selain consume acid folic setiap hari..lg satu jgn stress2 sgt nk pregnant..buat je mcm biasa.. Insyallah ada rezeki Allah beri..😊

Sebelum kahwin mmg ada ambil produk jamu ratu malaya. Lpas tu ada amalkan folic acid appeton jugak. Tu jek yg saya amalkan. Alhamdulillah lepas sebulan kahwin terus lekat.

Both suami isteri makan appeton folic acid, vit c blackmores & fish oil blackmores everyday n xpernah skip. Minum susu pun bagus, kami minum susu farm fresh je 😊

Câu hỏi liên quan