10 Các câu trả lời

Time tu pergi mall sempat mkn kat luar dgn husband. Habis je makan nak jalan2 shopping tiba2 rasa pitam. Next day trgerak hati nak check upt awal2 pagi skali tgok naik double line samar2. Tak puas hati lagi check pakai clear blue pulak naik ' pregnant 1-2 ' klau dlm app ni dh 3w2d masa tu. Mcm tak percaya sangat sbb dpt detect awal. Ikut badan masing2 jugak la ada yg senang detect awal dan ada yg tunggu period delay dulu bru dapat detect. Kalau sya 2days before period check dh positive. Selang 2days check lagi dah terang pekat double line. Period pun jenis yg regular mmg senang sangat detect. Skrang dh seminggu late period dh nak masuk 5w. #firstbaby

Sakit sama macam senggugut nak period. Lenguh pinggang dan kaki. cramp perut. sampai suami ajak pergi klinik check sbb setiap kali senggugut mesti teruk. Dan time tu mmg dekat tarikh nak period, period teratur stiap bulan so senang tengok. Kebetulan time tu raya setiap hari pakai pad sbb takut period time pergi beraya rumah org. Lepastu pelik period lambat 3hari, ingatkan normal lah kot sbb hormon lepas kawen. Bila dah lewat 5hari check upt naik double line pekat. Oh lagi satu sy sakit breast salahsatu tanda yg sy takpernah kena bfore ni. Alhamdulilah sekarang dah 5w3d doakan kandungan sy kuat :) #firstbaby

awk pergi klinik kerajaan atau swasta? mcm sy pergi klinik swasta

Saya lewat period seminggu. Saya buat upt 2 kali negative. Saya tunggu lagi. Period tak keluar. Tapi sakit senggugut cramp kaki sama macam nak period. Tapi tak keluar keluar. Lepas 2 minggu lambat period, saya check upt masih lagi negative. Masa ni tak boleh berak 4 hari. Saya risau ada ketumbuhan, so pergi jumpa doktor. Saya ingatkan kencing kotor atau ketumbuhan rupanya pregnant 5 minggu 😆😆😆 alhamdulillah syukur sangat. Hehehhehee. Sekarang dah 9w3d tekak dha rasa pahit sangat sangat. Dah 3 hari tak makan nasi. Makan roti, bubur, bihun je. 😭😭😭

alhamdulillah syukur mommy 😍😍

nak pegi pasar malam tiba tiba rasa nak muntah , saya suruh suami berhenti tepi. saya ingat muntah biasa je , 2 3 hari lepas tuh terdetik nak check upt. walaupun period lambat sehari je , saya check² rupanya pregnant. patut lah saya muntah masa pegi pasar malam tuh , sekarangbdah 16w heheh

Saya lewat period 4hari saja. Tak ada tanda2 pun cuma saja saja suka check upt sebab memang harapkan rezeki baby cepat. 😂 x sangka pula naik 2line samar2. terus guna clear blue dan cepat je naik 2line terang. Alhamdulillah sekarang dah 15w6d 😊

Blm dpt detect lg tu kalau blm smpai 4-5 mggu keatas.. tggu sis delay period dlu. Boleh cek upt 3 hari sblm due period. Sy cek upt 3 hari sblm dpt line sgt2 samae, 2 mggu delay period baru terang line upt. Skrg sy da 13 weeks lebih

Sy ada feeling mcm pregnant tp in denial, lepas delay period dlm 5 hari baru cek upt and naik dua line terang. Pastu symptom makin jadi2 pulak, mual nak berus gigi, perut memulas2, badan rasa lenguh

same laa mommy 😭😭😭

kuat makan..masuk je weeks ke 5..jadi lembek..berat badan terus mendadak sampai 6kg..da 10weeks pun tetap sme

Saya lgsg xde simptom pregnant, cuma period dh 40hari mcm tu xdtg, saja test upt

Klu nk detect sblm period mmg susah. Lps delay period baru nmpk segala tanda.

Câu hỏi liên quan