12 Các câu trả lời

Tau je preggy kena continue mkn folic acid dulu smp 3bulan pertama. Kebiasaannya, kk akan minta kita buka buku antara 8-12w, masa tu la akan ambil ujian darah, jumpa doc RME1 biasanya nk scan semua time ni la first time.. sbb awal2 preggy ada sstgh org doc scan just nmpk kantung je.. pastu kena dtg lg utk repeat scan nk tgk heartbeat pulak.. sy dulu scan awal 7w mmg dgr heartbeat tp pengiraan CRL xbtl.. bila buka buku pink still doc repeat scan lain

TapFluencer

boleh je nak scan sblum 6w, tapi kecewa la klau tak nampak kantung dgn degupan jantung baby, sy pun scan sblum 6w tp keluar bilik doktor mmg kecewa sbb tak nampak baby, doktor suruh repeat scan lg 2minggu, dah membazir duit kat situ, klau nak scan awal, pastikan air kencing penuh dkt pundi kencing tau, baru nampak kantung baby

Masa saya hari tuh dalam 4-5 weeks scan perut tak nampak, Dr terus suruh buat blood test. After confirm blood test contains high hCG level, datang semula and scan dari bawah. Alhamdulillah nampak small embryo.

yup . saya 10w pergi klinik desa buat buku pink & dia mintak macam bukti la pregnancy test kita ke takpon gamba scan dah nampak kantung camtu buat kat swasta masa 6w nk konfem kehamilan . ☺️

agree! sop should be the same, but different places practice diffrent sop. nonsense.

ye .awak p klinik swasta p scan confirmkan kandungan . then awak boleh pergi klinik kesihatan untuk bukak buku pink . better bukak awal sbb kalau awal bole detect kalau ada msalah apa apa .

iya Sis.. sebaiknya klau dah 8week terus buat scan nmpk dah baby comel je nmpk jantung dia dup dap dup dap..laju hehe 🥰

Biasa doc sruh dtg 7w keatas sbb bwk dri tu tk nmpk janin lg saya g kk pon 12w sblm dr tu pegi swasta je scan baby

Berapa mnggu pun boleh ja sis,asal kan sis dah pergi scan dn nampak bby sekali heartbeat,,😁

yup. setengah org masa tu xnmpak bby lg. sy 10weeks baru nmpak janin & degupan jantung bby

bole je 4 ke 5 week nk scan ...bole tgok kdudukan janin...if rezeki bole je nampak...

yea sis 10w bru dpt temujanji dgn dr kk dan buat buku pink..