27 Các câu trả lời

Alhamdullah syukur, ikut masing2 sis, Tp Jgn excited sgt. Mual x semestinya awal trimester je. Kdg2 tgh Dan hujung trimester pun boleh kene. Sy masa 6 week bila tau pregnant pun mcm pelik kenpa xde muntah, tp Bila dh minggu ke 8 sy mual terok smpai deman2. Hambik❗️😄. Yg pastinya, think positive dan InsyaAllah Selamat semua nya.. #23weeks

Betuah lah sis preggy masa ni...😊 Saya masa awal dah macam mayat,badan kurus,kuning,muntah sampai asam lambung naik,air mineral masuk pun mesti kena keluar...enta cam mana kalau makanan lain yg msuk...bila nak keluarkan lagi lebih terok pula muntahnye😔...sampai skrg pun dah 35-36 wk saya msih muntah

Xsemestinya org yg pregnant akan muntah2 dan alami alahan sis... Kalau sis xada alahan itu rezski sis... Kalau ada alahan pun still satu rezeki sbb dpt merasa alahan... Lain org lain pengalaman dan rezekinya sis... Pape pun semoga sis dan baby sentiasa sihat ya... Jaga diri sis... 🥰💕

Pelik kan xde alahan.. Sy dlu mse anak first mmg xde alahan smpai tertanya2 betul ke aku ni prgnant.. Sbb perut jenis xnmpak n xde alahan.. Hihi tp alhamdulilah sgt2 dipermudahkan semasa mgandung ni.. Skrg sy anak no 3 da.. Semua xade alahan..

Dah kira beruntung sangat sis x muntah. Mcm sy dulu alahan teruk muntah dari pagi sampai malam sampai keluar muntah kuning2 sbb perut kosong dah xee bneda nak dimuntahkan dah. Kat tempat keje pon muntah2 sampai sy x larat nak g keje

untungnya tak ade muntah2. alhamdulillah. nanti kalau dah kena, tak larat badan. sya baru trimester pertama. letih badan, kena muntah2. sampai tak tahu nak muntah kan ape lagi.. makan untuk muntah. 😅

Ok lah tu alhamdulillah xde munth atau alahan.. xsmua sme.. sy dri awl hamil Smpai skrg 25 mnggu 6 hri sikit munth n alahn pn sy xde alami.. sykr sgt2.. jnji bby siht..

Saya dah 24weeks pregnant, tak pernah sekali muntah haha. Sampai tanya suami, betul ke pregnant ni? Padahal perut dah nampak🤣 sangat mudah pregnant kali ni hahhaa

Sy alahan ank sulong smpai kndungn 7bulan.. Msuk 9bulan dtng blik.. Ni tengh pregnant ank no 2.alahan 1minggu je..alhamdulillah kndngn dh msuk 9bulan ..

Untungnya. Sy dari 6 weeks sampai dh masuk 2nd trimester still ada, alahan. Muntah2, loya, pening, bdn pon selalu seram sejuk

Câu hỏi liên quan