50 Các câu trả lời

Tak rasa ke susu anmum ni manis gila. entah lah saya minum susu anmum materna ni macam minum air gula hahahaha. kandungan gula pun banyak bagi saya. Saya tak minum susu anmum saya minum dutch lady je or fearleaf. Kalau sis memang selalu susu anmum still cirit birit memang kena tukar lah susu lain

VIP Member

Sama lah sis. Saya pun minum susu anmum cirit birit. Perut saya memang tak sesuai dengan susu anmum ni. Ada yang cakap susu anmum ni ikut orang. Ada yang boleh ada yang tak. Maybe sis boleh tukar minum susu yang lain. Saya pun tukar susu anmum ke susu lain sbb memang tak boleh nak consume dah.

Betul tu betul. Saya pun pelik kenapa minum susu anmum perut saya sakit. Saya ingatkan ada masalh ke apa dengan perut. Rupanya memang ikut orang jugak. Ada perut yang tak serasi dengan susu anmum ni. Try lah minum susu lain kalau memang still cirit birit ke maybe sis ada lactose intolerance.

Sy mula minum susu anmum nefore pregnant. Ok je takde sakit perut atau cirit-birit. Lepas pregnant consume jugak susu anmum materna ni okay jugak takde apa apa. Cumanya kandungan gula tinggi sikit susu anmum ni. dekat paket tulis ambik 4 scoop tapi saya guna 2 scoop je hehe. 2 gelas sehari.

Saya baru terfikir nak ambik susu anmum....bila sis cakap macam ni takut pulak nak try hahahaha. Better elak sekarang kan hehe. Saya ni pulak dah lah memang banyak angin badan ni. Kang saya minum anmum ni ada yang keluar masuk toilet tal sudah. Cirit birit memanjang sebab minum susu anmum.

Mungkin awak ada alah dengan laktosa kot. Orang selalu panggil lactose intolerance.. sebab hampir semua susu ada laktosa dalam ingredients. so awak mungkin tak boleh kot dengan laktosa. Sebab tu awak minum susu anmum ni cirit birit and sakit perut. Kena try minum susu lain selain anmum

saya pun awal2 pregnant amek anmum materna choc. pastu sangkut pulak gdm 😂 nak buang sayang pulak. so saya habiskan susu dgn campur esp tiap pagi, air ikut sukatan esp 400ml. bila check bsp okay je normal. lepas dah habis susu anmum tu, now dah tukar frisomum gold. rasa pun lite je

Kenapa saya punya kes lain hahaha...saya minum susu anmum ni berat badan naik terus 4kg. Aduh...satu hal pulak. Sakit perut takde cirit-cirit birit pun tak. Jumpa doktor dia suruh tuka ke susu low fat. Mungkin susu anmum ni ok tapi tak dekat saya. Saya ganti anlene low fat.

Expert

Hi sis. Saya pun ada pengalaman minum susu anmum. Minum susu anmum saya kena cirit birit. So saya tukar susu. Saya minum Fernleaf. Alhamdulillah okay. Mungkin sis ada lactose intolerance kot.. Cuba cari and minum susu yang lain. Cari yang sesuai untuk ibu hamil lah.

Sy plak.. awal2 ok lg ngn fernleaf..aih.. sari dua ni buat loya plak lps minum.. aduhai.. Dh lah ade sepeket lg x buka.

Terima kasih utk ulasan topik ni. setelah baca balasan mom semua baru sy sedar, bbrpa mggu ni sy minum anmum. cirit2 dan kerap buang angin spnjang hari. baru tau sy tak ngam minum anmum. sy akan cuba susu yg lain. thanks for sharing & info 👍👍🌹

Câu hỏi liên quan