25 Các câu trả lời

sis boleh rasa kt bawah tu kalau mcm asyik rimas dan sis kurang minum air.. lepas tu keluar bau mcm bau keputihan slalu tu.. itu mungkin tandanya sis kluar keputihan.. mcm sy ni sis.. sy tau ini bukan air ketuban tapi ini sbb dah lah sy kurang minum air,pergerakan selalu x byk tapi bila buat sedikit gerakan tu kluar cecair mcm tu dengan bau2 yg tak sedap. buat seluar dlm sy jadi x bersih jadinya.. 😅 tp x boleh biar lama.. tkut kena jangkitan. nnti anak dlm perut leh kena jangkitan sbb tak kuat minum air atau x jaga kebersihan..

Sya bnyk mnm air kosong pon sama jugk sis bnyk jugk klur cecair tambah kuning² hijau tu..bau tu mcm biasa hanyir² gitu lah..tak ada plk bau busuk ke..just bau hnyir² biasa tu..

better ambil sample keputihan di klinik..mcm sy sudah disahkan ada group b streptococcus (gbs)..ada jangkitan kulat di vagina.so sebelum nk bersalin kena bgtau ada gbs kt doc sbb kena buh antibiotik kalo tak jangkitan bole tranfer kt baby..sy pon risau dan tkut jugak sbb sekarang tunggu hari je nk bersalin ni..mntk Allah permudahkan urusan kita semua..amin

sebelum masuk bilik bedah,depa bg antibiotik,baby sy masuk ward 1 hari je sbb nk pntau baby ada jangkitan kuman ke tak

assalamualaikum kwn²,, kandungan sya 38 week 1 day,,saya selalu rasa mual,muntah,sakit pingang,sakit bawah perut,,selalu rasa seperti mencucuk kat bawah,,ada cecair kluar tanpa sya sedar,,,apa makna nya tu kwn2,,bleh tlg komen?

tu slalunya air discaj cmpur kputihan je sikit2 mcm sy skang ni..mmg kna pegg n tgk bau la nk pastikn..skit prut bwh tu pn biasa la..kdg2 bila kita byk bgerak atau buat keje, jd cm cramp pn ada..mual pn sma,,

Mcm keputihan ..klau gtl doc akn bg ubt sapu..tp kebiasaanya normal sbb sy pun alami keputihan yg byk jgk mse pregnnt.lps besalin die akn hilang..melainkn sis nk dekt due ,mgkin air ketumban,kena jumpa doc

Biasanya nurse akan tanya gatal atau tak. Kalau takgatal pada kemaluan kita tu, tu normal je. Macam keputihan yg ada kadang2 tu.

Sama la kita. Tapi saya perasan sbb saya selalu makan dan minum yang manis2 keputihan warna lain mcm sikit tapi tk berbau dan gatal. Warna kearah kuning hijau hijaun lembut mcm tu

saya pun kena jugak.. Better p hospital sebab saya sebelum bersalin ade kelua camtu.. Masa 37weeks.. Last2 saya kena emergency operation. sebab ade jangkitan kuman n jantung bby laju..

sy cakap la ade keluar lendir warna kuning2.. Pastu doc cakap kuman.. Pastu doc bagi ubat yg masuk dlm kita punya tu.. Tapi sy tak pakai ubat tu.. Agaknya da takdir sy kena emergency czer.. Bila da bersalin doc kat hospital ade bgtau punca jantung ank laju n jangkitan kuman gara2 dari sy.. Puncanya lendir tu la😂.. Tak tau la nape masa tu sy degil tanak masukkan ubat tu..

ada baca, lendir tu sbb baby makin turun,. klu baby makin kbawah makin bnyk klua, normal. saya pon mula takut, takut air ktuban 🤣 rupanya bukan, tu tanda baby da masuk jln. die da mnekan kbawah. yg tak normal klu warna hijau, atau klua bcmpur darah.

keputihan tu sis, just pastikan x kaler, x berbau yg x mnyenangkn n mnyebabkan gatal2..kalau byk kna bgitau misi n doc..sy pn ada kputihan ni tp sikit je n xgatal pn, jdi x mmbimbgkn sy..sy pregnncy 1st n 2nd mmg byk kputihan kli ni je mmg jga mkn

saya strt mggu 36 dh keputihan tu tp tak gatal. Msk mggu ke 37 doc ambik sample...then dia bg mkn antibiotik atas nasihat pakar...skrg masih jg ada.

putih dan kuning tu normal keputihan biasa. tak serious sgt. minum air bnyk. kalau kuning kehijauan tk normal. better g check .