33 Các câu trả lời

Saya dah 13 tahun kahwin... Period memang tak teratur... Saya juga ada masalah PCOS.. Masa 2 tahun kahwin ada buat rawatan kesuburan untuk betulkan period n PCOS.. Tapi belum ada rezeki... 2 tahun jugak ulang alik hospital untuk Appoiment... Biler dah lama kan saya pun berserah jer...ada jugak pergi mengurut tapi belum ada rezeki... Sehinggalah sekarang... Tahun ni saya br sekali dtng period bulan 4 ari tu sebelum puasa... 2 minggu sebelum puasa saya nekad nak turunkan berat badan sebab BMI saya memang lebih giler... Alhamdulillah turunlah dekat 12 kilo sampai last puasa tu... Masa bulan puasa tu saya banyak berdoa supaya Allah bg zuriat... Saya percaya setiap wanita yg ada rahim tak mustahil untuk pregnant... Lepas raya saya demam selsema, batuk dekat seminggu.. Walaupun makan panadol tak ok jugak.. Tergerak hati nak buat UPT.. Terkejut menangis2...sebab sepanjang 13 tahun first time naik 2 line... Beli lagi UPT.. Sampai 4 kli test semua naik 2line yg terang... So pergi hospital... Dok test urine n darah Alhamdulillah comfirm positif pregnat... Sekarang ni dlm 7 minggu... percayalah..Allah nak bg rezeki ni tak kira cepat atau lambat jer... Banyakkan berdoa dan berusaha... Semoga sis pun diberi peluang yg sama...

Tahniah..sama mcm kes saya , ad pcos.. rezeki allah nk bg xsalah alamat kan.. alhamdulillah sekarang baby dah 3bulan ++.. (4tahun menunggu) 🤗🤗yg penting doa,usaha dan tawakal..

Sy lg teruk dari sebelum kahwin sampai dah kahwin. Period problem. Setahun sekali je dtg. Hrp mkn ubat turun darah je klau stop still sama. Lepas kahwin lg lah berat badan mendadak naik. Jumpa byk doc. Benda yg sama doc bgtahu cuba turunkan berat badan utk lancarkan period. Lepas 4 tahun kahwin tekad turunkan berat badan. Bila dah seronok turunkan berat badan sampai 30kg hilang tanpa sedar. Period dtg sendiri dgn byk. dlm tempoh 3 bulan tu dtg memg xteratur kdg cepat kdg lmbt. Sy guna opk untuk detect waktu subur. Alhamdulillah bulan puasa tahun ni dpt berita gembira yg yg selama ni sy tunggu. Memg period menganggu usaha kita utk pregnant. Ini pengalaman sy. Doc sendiri terkejut dgn apa yg sy buat ni. InsyaAllah selagi kita ada rahim kita boleh mengandung dgn atas usaha dan doa kita. Skrg sy 12 weeks. Sentiasa berdoa semoga dia membesar dgn baik.

alhamdulillah. tahniah.

Super Mum

Saya pun ada msalah period tak teratur yg sgt teruk. Setahun 2 atau 3 kali je dtg period, klau mood dia ok ade la smpai 5 kali period dlm setahun, sbb mak dan nenek saya pun mcm tu jgak. Lpas kawin bru saya jumpa doc utk check rahim ada msalah ke tak, alhamdulillah rahim tkde msalah cuma msalah hormon je. Doc bg saya ubat duphaston utk stabilkan hormon, 3 kali saya mkn dan jumpa doc alhamdulillah lpas tu saya disahkan mengandung, dlm masa yg sama mcm2 cara saya ikhtiar utk hamil,pergi berurut utk naikkan peranakan, mkn buah zuriat dan pergi mnum air dkat pulau dayang bunting😅 skrg ni saya dh 31 weeks dan bersyukur sgt dgn rezeki yg Allah bg ni.

terima kasih

Period saya pun tak teratur sis. Suka hati dia je nak datang. Seminggu sebelum akad nikah saya period. Mandi wajib hari akad nikah. Tak sempat next period terus lekat. Rezeki bunting pelamin. Saya guna apps my calendar tu sis. Saya bersama dgn suami ikut ovulation date yg dibagi tu. Skrg dah 18w. Alhamdulillah memang terkejut sebab saya expect susah nak lekat baby sebab sejarah period, senggugut bagai. Mak saya pun 3 tahun kahwin baru lekat. Memang risau tapi tawakkal je. Ada rezeki tu nanti sis.

tahniahh

VIP Member

Sy pn period tk teratur ..kwin nov 18 tpi lgsg tk prnh brsama smpai lps settle kndri belah lelaki dec 18..prgi honeymoon ..smnggu lebih lps tu ,suami kje ..so sy pjj smpai smpai bln 4 .. Tpi alhamdulillah bln 6 tu priod ..walaupn bln 4 tu sy last period tpi sy tk check sbb tknk frust..tpi bln 6 tu hti sy kuat kata pregnant sbb rse lain mcm .cuma tk brhrp sbb dh byk kli check ngtif je...tpi kbtulan mse sy check tu hri jd suami sy..so ape lg surpriseee .menangis dia huhu..skrg alhamdullilah bru 9w.

Selagi kita punya Rahim In Shaa Allah Peluang Krhamilan Itu ada .. Bersabar banyak doa .. positive .. bnyak sedekah .. sayangilah kanak² .. ikhlas dgn anak² siapa pun .. in shaa Allah rezeki Allah akan ada .. sy period x teratur sis before married smpai dh married .. 4 thn perkhawinan .. Alhamdulillah sekarang dh 12weeks .. doakan perjalan saya sampai kelahiran .. dan sy doakan sis dikurniakan insan yg kita tnggu suatu hari nnti .. amin ya rabb.. in shaa Allah

Sy period tak teratur, senggugut teruk, period keluar byk setiap kali dtg bulan. Setahun lepas kahwin sy checkup,doc ckp sy ade PCOS. Hmm lagi luluh hati sy bile dpt tahu. Sy tawakal. Sy berurut. Sy buat mcm biase sbb xnk terlalu pk. Alhamdulillah skang da masuk 10weeks. Masih baru lagi. Risiko utk keguguran pun tinggi. Sy doakan sume mommy2 to be dipermudahkan urusan. Diberikan rezeki zuriat yg soleh & solehah.

ok baik. terima kasih

Before saya kahwin memang period tak teratur. Sampai dah kahwin pun sama, period datang 2 3 bukan sekali. So saya pun tak kisah sangat, sampai lah saya pregnant anak first dah 4 bulan pun tak tahu masa itu. Sebab saya memang period tak teratuk. After bersalin period teratur cuma blediing banyak sangat sampai lebih 2 minggu period, sampai pergi hospital minta stop darah, so after tu period terus teratur sampai sekarang.

ouhh alhamdulillah

VIP Member

Saya.. Saya khwin thun lps.. Pncut bnyk kali tk ngndung.. Sye baca google die kata klw period tk teratur punca susah nk pregnant.. Jdi sye jumpa docter untuk betulkn period saya.. N sye kata sye nk ada ank.. Doktor bgi sye ubat folic asid n vitamin.. Sye kne g jumpa doctor setiap kali appointment.. Alhamdulilah.. Tup tup tngh pregnant.. Klw sis tk nk jumpa doctor.. Sis boleh beli pil kesuburan di farmasi..

VIP Member

Sy pon period x teratur. Penah smpy 6 bulan x period. Pstu period. Penah jugak smpy 11 bulan x period. Takot sgt² sbb mase dah nk kawen. Pegi berurut sane cni. Akhirnye period jugak. Then bile kawen, period dtg ikot suke die je. Kdg sbulan smpy 2 kali. Kdg 2 bulan skali. Alhamdulillah skrg 24week.. Insyaa allah selagi ade rahim, stiap wanita boleh mengandung. Insyaa allah.. 😊😊😊

thank you n tahniahh

Câu hỏi liên quan