6 Các câu trả lời

saya ada pengalaman sama macam sis. saya gugur baby 6 weeks. saya pantang macam org bersalin cuma tak lah lame. dlm 2 minggu macam tu. sy berurut n makan mcm org berpantang. sbb nak bg rahim kuat balik n badan tak berangin.

mcm sy ggur 3 bulan..bidan suh berpntang sebulan..sbb urat dalaman mase tu bnyk dah bgkak..so kne jge..pmkanan..kje berat..pastu mngurut..y ggur 2 bulan sy g pakar..just die suh rest dlm 2 week..n jge mkn jgk sy nk bg badan ok blk..

TapFluencer

Takziah sis..kalau sy perlu berpantang bg badan & emosi berehat..kakak & adik ipar sy ada pengalaman keguguran & dua2 sy jaga dalam pantang tp takde la pantang sgt mcm org bersalin tu..lepas tu bwk berurut..

sy pernah gugur masa kandungan 6w juga. sy pantang 2 minggu jaga makan mcm org pantang n banyakkan berehat tapi tak berurut pun. alhamdulillah sebulan lepas tu sy pregnant semula.

Ada orang berpantang, ada yg tak. Kalau rasa nak pantang boleh je dlm 2 minggu okay dah. Kot2 rasa badan nak rehat ke kan. Berurut sikit2 bagi lega balik badan tu.

sis berpantang je sis sy dlu da 3 bulan keguguran sy berpantang MCM org bersalin ahlamdulilah 4 bulan je kosang skrng da 7 bulan sis

sy setuju yg ni..sbb sy brpbtg gugur 8w selama dua bulan..dan 3 kli keguguran..cri punca knp gugur,jg rahim tu pon dikira pntg..insyaAllah kita siht,rahim siht..mudah hamil semula.🥰

seelok-eloknya berpantang lh...paling elok dlm 2minggu..