11 Các câu trả lời

VIP Member

Perlu minum susu untuk pembentukan tulang baby yang kuat n tumbesaran baby yang sihat. Kalau mcm sy dri awal pregnant nurse dah bagitahu jangan minum susu khas untuk mengandung tu sebb tinggi gula n berkemungkinan nt boleh sangkut GDM atau risiko baby besar daripada usia kandungan sebenar dia. Selain tu, susu kotak mcm dutchlady ke pun doktor sy tak suggest sebb kata dr ada hidden sugar sebb tu bila minum rasa sedap je. Jadi susu yang bagus. Susu tepung harian yg biasa tu mcm fernleaf atau everyday ke. Boleh. Janji susu tepung sebb tiada gula tambahan. Kalau tak percaya cuba awk beli nt awak try bancuh 3 scoop serious tawar juga rasanya mcm setakat minum rasa susu je. Kalau jus pun, doktor suggest jus dari buah sebenar yg di blend sendiri tanpa gula. Kalau tak boleh nak telan susu, boleh gantikan dengan pil kalsium.

Saya minum susu HL plain je awal awal ni. Baca suggestion pun ramai kata HL bagus sebab ada asid folik jugak dalam tu. Vitamin pun banyak ada dalam HL. Sebab awal awal ni nak beli susu bancuh takut muntah 🥲 Ada nurse and doctor yang recommend HL jugak. Tapi saya tambah air masak sikit sebab manis huhu

Haha faham. Tapi mcm takda je sis 😂biasanya macam tu kena ambil pil kalsium tak silap untuk ganti susu. Nanti sis cuba tanya doc yang sis check up.

TapFluencer

Boleh ja sis nak start minum susu . Cadangan saya jangan ikut brand or suggestion org , tapi ikut tekak sis nak terima telan susu tu . Sis boleh cuba sample susu dulu then baru beli untuk consume while pregnant ni . Semoga membantu .

peelu https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 💟 Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

Minum je kalau takde alahan. Tapi kalau ada alahan/gastrik/lactose intolerance seeloknya gantikan susu dengan makanan lain ye. Harap membantu.

Saya baru lepas check up dgn doctor pakar. Dia kata better makan pil obical instead of minum susu. Boleh google warna purple kotak dia.

Saya ada minum Similac Mum (rasa vanilla) dan Anmum Materna (rasa coklat). Similac Mum bagus sikit, tak manis sangat.

dh bleh tu mnum klau xdew alahan dgn susu.. jenama HL elok utk ibu mengandung mcm kita nie

Saya minum anlene. Takde gula tambahan calcium pun lebih banyak dari susu biasa

susu anlene blh tak minum ye?

ada yg minum susu anlene. tpi ramai suggest susu HL. saya minum susu similac mom