16 Các câu trả lời

VIP Member

Ada banyak faktor baik dan buruk. Melalui pengalaman saya, saya jenis suka buat semua sendiri. Bila involve mak mentua or mak sendiri jaga anak. Memang ada percanggahan pendapat sikit. Tapi darah daging sendiri tetap sayang anak-anak kita. Sis pantau la juga. Jangan lepas tangan 100%. Saya masa mil dan mak jaga, saya bayar mereka. Cuma tak la semahal pengasuh. Situasi pengasuh pula ada dua. Kita hantar rumah pengasuh atau taska. Kalau rumah pengasuh risiko tiada didikan khas tapi bayar sama macam taska yang ada pendidikan awal pembesaran. Agak mahal. Kena survey tempat mengasuh. Berdaftar dengan Jabatan Kebajikan Masyarakat tak? Bomba approve premis tak? Ada sijil KEMAS ke. Ada cctv ke? teacher macam mana pula. Sebab kita nak bagi anak kita dekat orang jaga. Its good jadi Paranoid. Bukan senang nak melahirkan anak. Beri yang terbaik untuk amanah Allah s.w.t. Kita pun happy. Mudah mencari rezeki. Hehe Ini pendapat dari pengalaman saya. Mommy fikir mana yang terbaik untuk semua k. Semoga dipermudahkan segala urusan mommy.

MIL sy pn bkeras nk jga cucu sulong dia kat rumah sy, siap hantar video yg menunjukkan pengasuh bersikap x baik dgn baby.. sy dlu sedaya upaya ikhtiar utk x tggal dgn family IL sbb x selesa & jauh drp tempat kerja (if sy nk g hantar bby ke rumah dia, pergi balik ambil masa sejam setengah sbb jln jem).. MIL pnh ckp dia x pandai jg bby sbb dulu nenek yg tlg, anak MIL sy semua lelaki & bby sy bby girl.. husb siap kata nk bli katil, masukkan aircond & sewa astro utk keselesaan MIL di rumah kami & bg MIL upah yh sama dgn harga pengasuh (sbb di rumah MIL ada semua tu), which will increased our expenses).. sy mmg mkn hati &bg syarat kalau nk jg bby, kena ikut cara sy & xboleh buat kondisi rumah tu mcm rumah MIL.. tp xtahulah mcm mana nnt..

VIP Member

Pada pendapat saya, jauhkan lah dari benda yang boleh buat kita kecil hati dan bermasam muka dengan keluarga terutamanya mil. Hantar pengasuh jika itu lebih baik. Kalau ada isu dengan pengasuh, kita boleh stop kan anak dan cari pengasuh lain sampai jumpa yang sesuai. Tapi kalao ada isu dengan mil, ssh dah nak baik. Mil tak boleh kita ganti2 ikut suka hati 😅.

Hm ikut keadaan. Jika mil seorang yang memahami, tiada masalah bagi saya. Tetapi, disarankan agar pengasuh yang menjaga agar tiada sebarang masalah yang akan timbul diantara mil & family.

biasalah klu mil sis...memang xkan sma ngn mak kita sndri...i bpantang sndri je,sbb dh rsa ank first bpantang ngn mil,mkn hati uiii😂 mak sndri dh xde pntang sndri je ngn suami...

Kalai jenis mil yang memahami kte.. Sy rase ok lah.. Klau sis nak cri pgasuh.. Better cari pgasuh yg betul zaman skrang nie sis

Kalau mil sis jenis luar biase . Better cri pengasuh.. Tapi berhati2 bile cari pengasuh zaman sekrag nie... Mcm2 boleh jadi sis...

bg pengasuh is better. tp mase tu kalo xpuas hti, telan sdri laaah. xdapat nk mkn hati. hahaha

Saya bg pengasuh je. Mak sndiri nak jaga pn tk bg. Sbb tknak menyusahkan dia.

VIP Member

Sy so far mil yg jaga..mmg the best sbb kna jaga from a to z🤗

Sy jaga sendiri ja. Suami tlg jaga masa pantang...hehe

Câu hỏi liên quan