Puree frozen buah

Kalau Buat puree buah pastu fronzen kan mcm mn cara nak panaskan balik ye? Selalunya sayur dgn buah yg frozen ni tahan brpa lama? #firstbaby #ingintahu #firstmom #seriusnanya #pleasehelp

4 Các câu trả lời
Influencer của TAP

Kalau saya panaskan guna steamer sebab sterilizer botol anak saya ada fungsi steamer tu. Depends cara penyimpanan, dalam 3 hari gitu tahan je. Kalau lebih tak pasti pula sebab tak pernah frozen kan lama² . Lepas tu tengok cara pembuatan puree juga

Usually dari frozen tu sy letak dkt chiller & terus bagi. If nak suam / panas sy letak dkt steamer 5-8mins. Sy baca diorang kata 3 bln, tapi sy buat utk 1 week-1week. & x digalakkan utk buat frozen utk sayur hijau.

1y trước

kalau letak kat chiller tahan berapa lama ya? sebab semalam ada letak kat chiller lupa nak letak kat frozen balik

Influencer của TAP

3 bulan. tapi biasa saya buat stock untuk sebulan. buah tu dari frozen letak kat chiller. dia da cair da boleh terus bagi pada baby. takyah panaskan balik .

Cara saya, saya steam atau letak dalam chiller dulu baru bagi baby makan. Frozen food for baby can last long till 3 months.