37 Các câu trả lời

Saya masa mengandung alah smpai dekat 4bulan...nasi apa pun xleh makan...muntah ni 24jam..kawan baik saya waktu mngandung ialah baldi sentiasa menemani..🤣🤣cuma boleh makan buat pisang mas ja.berat turun 15kilo..3kali masuk hospital masuk air.. Ubat muntah doctor bagi yg paling kuat nama veloxin xsilap saya xda kesan pun dgn saya..hp xleh tgok duduk berkurung dalam bilik xnak jumpa sapa2 pun..balik duduk rumah mak sbb muka husband pun xleh tgok🤣🤣🤣🤣...pergi checkup pun tak..sampai nurse cari...kelakar betoi kalau ingt..

Kite same ✌️✌️ Sy morning sickness sampai turun 5kg First pregnancy sy bole makan oats makan biskut lagi.. Tapi masuk seconds pregnancy ni xmampu makan pape langsung sume kuar balik.. Alhamdulillah ade kawan suggest makan buah,, so telan buah jela dekat 2bulan da ni.. Every 2 hour sy akan makan so that perut x kosong and kurang la muntah2.. Tips paling penting don't skip meals.. InsyaAllah sangattt membantu walaupon kite makan dalam quantity sikit² je..

Sma laaa, sya first2 dpat tahu pragnant smpai 3 bulan xleh tngok nasi, apatah lagi bila makan msti kluar balik.. Sya bnyak mkn buah, bubur CACA bubur pulut itam mcm2 bubur Tukar2 roti kering celup air milo hahaha smpai laaa 3 bulan,berat pon trun 5kg.. Alhamdulillah Skrnag dah 5 bulan xleh tinggal nasi pulak😅selera dia lain mcm, naik berat smpai 3kg dlm msa sbulan😊

klo sy pn xblh mkn nasi.. sy cuba mkn bihun, mee, buah2, kurma, kismis, roti, biskut, n make sure susu pn kne mnum.. jgn perut kosong.. nnt makin xde selera nk mkn ape2.. pstu makin teruk muntah..

Sama! Lansung xleh tgok nasi n sebarang lauk jenis ayam. Mmg loya tekak. Kalau makan confirm muntah. So skrg sy mkn biskut je dgn milo atau roti. Jgn biarkan perut rasa pedih dan kosong.

Roti, oats, buah2, sayur mayur😅tpi sy pun gitu awal2 pregnant bila dah hlg alahan sehari xde nsi x boleh nsi tu klau boleh mcm gunung.. Tpi mkn bnyk anak yg kluar besor 3.35🤣

Saya alahan takboleh makan nasi masa 5w nak masuk 8/9w. Kalau makan mesti muntah. So saya makan benda lain utk ganti nasi. Kadang kuewtiow, mee, bihun ke, takpun roti.

Smasa sya alahan dulu, sya pun tak boleh makan nasi. Tapi sya makan bubur nasi dan telur masin. Atau buah dan roti.. Kalau lepas muntah tu cepat2 makan lagi.

Saya 18 minggu banyak makan mee, kuayteow sizzling dari nasi. Tak lalu nak makan nasi. Masakan panas semua takleh, nasi berlauk nasi kukus apatah lagi.

Sy 3bln ptama x lpas nk telan nsi lansung..mulut leh telan koteaw goreng ja...hr2 suami beli kan koteaw goreng bg sy mkn.

Câu hỏi liên quan