17 Các câu trả lời

Baby sy penah kene mcm tu. Masa 2bulan. Terus bawak jumpa doktor. Doktor ckp ruam. Sy tak puas hati, pegi jmpa bidan yg pandai bab baby ni. Dia bgtau mmg panas dalam tu kuar. Dia bg air penawar daun bunga raya. Kene basahkan baby dari kepala sampai kaki. Biar kering sendiri.. alhamdulillah, lps 3 hari hilang dan terus tak de sampai skg. Skg baby sy dh 8bulan. Tp utk kepastian, seeloknya jumpa dengan doktor. Doktor selalu pesan kat sy klu hati ibu tak selesa dgn keadaan baby, terus bawak baby jumpa doktor.

Sebelum ni anak saya 2 orang dah kena. Mula-mula demam dengan suhu yang sangat tinggi. Lepas baik demam muncul bintik-bintik halus macam ruam kat badan. Buat carian di laman web, jumpa pasal 'roseola infantum'. Tanya kat doktor yang merawat anak pun dia terkejut sebab jarang sangat jumpa kes macam ni. Apa pun puan perlu bawa anak ke klinik biar doktor yang sahkan.

Pergi klinik ye sis tnya doc. Kasi puas hati. Kalau ikut pengalaman saya, bukan campak. Anak saya pnh cm ni. Lepas demam dia naik bintik2 ni, nnt hilang. Tp cm saya ckp itu pengalaman saya, sis xnak hati sis risau, better klinik.

anak saya hari tu ad kena macam ni. .lepas 2/3 hari hilang dah. .mungkin buang panas sbb beberapa hari sebelum tu dia demam. .tapi seeloknya p rujuk yang pakar..

Sama mcm bby sy sis.. Lps demam klua merah2 mcm ni. Tp lps 2 hr hilang n bersih trs kulit dia. Eloknya klu x hlg merah2 tu bw bby g klinik ye

kalau mcm my baby dulu ,bukan campak .usually ruam akan keluar ,if demam tu demam virus .dalam masa seminggu dia akan hilang sendiri

Pakai ini kak.. Anak sy pakai ini alhamdulillah kesan ruam dan merah² tu hilang... Berminat pm akk nie... 011-1236 3621 (syafinas)

Biasa nya lepas baik dr demam mmkn akn timbul bintik merah.. Tp kna monitor jg klu makin btmbah bawa trus ke klinik..

VIP Member

Sama sis ngan anak sy... Kena tahan wad 2 hari.. frst demam panass.. pastu kuar benda merah2 tu

Panas baru nak keluar orang kata. Normal. Tapi kalau makin banyak terus refer doctor.

Câu hỏi liên quan