12 Các câu trả lời

betul lain org lain pgalamn.. tapi kite share yg kite.. kite 5 tahun kawen.. pkp rase mcm nk kurus.. sbb slalu skit blkg & tapak kaki berat 90kg ++.. period xteratur.. lepas 4 bulan semua normal.. tibe2 period lewat 4 hari.. sebelom tu feeling2 je mcm pregnant mgkin ibu2 kan.. cume xtahu lg mase ni.. dhla mcm2 planning ngan suami nk ride basikalla.. tp sy pny mood nk ride tu xde.. tgh2 suami setting basikal tibe2 mulut ni berbunyi.. kalau sy pregnant mcm mne? tetibe je.. pelik.. suami pun mcm xkeruan sbbnye planning mcm2 dh.. tp dia ckp. jgnla sbbnye dia pun mcm ade rase nk air tea o mlm2 ni.. pelik2.. tp xlayan sgtla.. pg tu sy baru rase nk check .. sbbnye ade sakit kat perot time senaman.. segugut tp drh xkuar.. sakit breast.. pelik sbb xpenah nk period sakit breast.. saje test upt eco naik 2 line.. ingt rosak test pakai cb plak.. tp sebelom tu test eco lagi 2 semua sama.. mase 5w.. xtahan sgt nk p scan.. p scan nampak kantung.. Alhamdulillah.. doc terus check kedudukan kantung.. dlm rahim.. syukur.. 7w scan lg..Alhamdulillah nmpak dah janin.. 10w buka buku pink bawak scan swasta yg 7w..mase ni dah nmpk bentuk sikit3..kaki tu dia tolk bdn ke atas.. aduhai mcm xcaya.. Alhamdulillah.. 6 tahun tggu keluarlah si kecil comey ni.. syukur dah 3 bulan skrg.. 😍 tengah fasa membesar mcm2 ragam berubah tiap bulan.. doakan saya ye untie2.. moga menjadi anak yg solehah buat ibu abah saya.. & sy doakan urusan ibu2 & bakal ibu dipermudahkan inshaAllah.. Amin3

lain badan, lain rasa. pengalaman saya, masa first trimester, saya tak menjangkakan langsung yang saya mengandung. mula mula ingat, demam muntah muntah biasa sahaja. bila pergi klinik, doktor kata ni demam biasa saja. sejak tu, mulalah terdetik nak buat ujian kehamilan. tup tup, sah mengandung! first trimester paling susah. mual teruk, tak boleh makan langsung. hospital dah macam rumah kedua dah. 3 kali admitted sebab memang tak boleh makan dan minum langsung. berat turun mendadak. badan on off demam, perut kejang, kaki rasa nak tercabut. diuji pula dengan covid. memang menduga!

kalau saya tiap anak berbeza simptom awal pregnant.. anak 1st: suami mual pagi2 n sy pitam.lewat period 1hari..test double line anak 2nd: sy tiba2 tak boleh bau lauk ayam.lewat period 2 hari.test double line ank 3rd : sy mengidam makan roti planta yg dh 13 tahun tak makan ..tiba2 nak sgt..mula2 test negatif.selang 3 hari double line. sekarang preggy anak no4 : gastrik teruk n demam.smpai pergi emergncy 2 hari berturut2 sebab sy tak tahan sgt..masuk drip 2 botol.lepas tu bloated n sembelit.esoknya test double line.. kiranya lain org n tiap anak pun berbeza simptom tu..

Macam saya pula, period takdatang pada tarikh sepatutnya saya period . Kemudian breast saya ad terasa denyut denyut diikuti dengan mual . Setahu saya , saya gemar makan takoyaki. Tiba tiba rasa nak muntah tengok pun takboleh mesti pening mual dan macam macam . Kalau awak rasa tak sedap badan atau period delay cuba lah test UPT dulu

VIP Member

lain org lain bdn tpi klau sye, period delay, acute kencing kotor, emotional dan sakit mcm segugut tpi darah xkluar.. lewat seminggu/2minggu bru check upt.. 8minggu ke bwh ade kantung je.. 12 minggu ke atas bru nmpk janin dan heartbeat.. sorry sye bgitau pnjg2 utk mudahkan awk mengenal simptom2

ohh. tq sudi bg penerangan

-craving mkn pedas - perut berangin ja -loya & mual -sensitip bau bauan - period mmg jnis x regular so xley pakai sangat 🤣 Mula ngat kan gastrik sbb mmg craving makan pedas je..tros nyesal..dh nk kena layan perut berangin2..last2 terdetik cek UPT. ve terang plak tu 😅

Em lain org lain kot. Sebab saya tandanya sama je mcm nak period biasa 😂 senggugut, sakit pinggang, sakit breast and etc. cuma masa tu saya ada keluar spotting coklat. Masa tu excited dah takpayah puasa hahaha alih2 bersih. Tergerak hati nak buat upt alhamdulillah positive.

macam saya anak no1 30/10/20: sakit breast dan kurang selera makan anak no2 5/6/22: craving makan pedas .. baby gugur 6 week anak no3 13/7: kurang selera makan Masa mengandung tak ade penyakit lain .. cuma darah O- je

sbelom tahu pregnant dulu sy cramp perot mcm senggugut... delay period.. cepat rasa letih kalau baring confirm tertidur.. selera makan bertambah.. masa tu mmg takde alahan langsung jdi x terfikir pulak mengandung...

First period lambat Kedua letih melampau Selera bertambah atau cepat lapar Mengantuk xkira masa Ni simptom yg saya rasa