11 Các câu trả lời

Saya pun mcm sis juga awal2 dulu. Pergi scan klinik xnmpk apa2 sampai doktor tu diagnose saya kandungan luar rahim.. Dia bg surat refer ke hospital bahagian o&g pastu saya kene scan ikut vagina..pakai alat mcm scan panjang tu masuk ikut bawah.. Then, doktor tu ckp kantung kecik lgi.. Baru nk jadi.. Lepas tu saya balik, saya check upt digital saya pregnant 2-3 minggu. Melayang duit saya pergi scan kt klinik private tu.. Risau bile dgr ectopic pregnancy.. Alhamdulillah skrg dh 7 bulan usia kandungan. Doa kan saya dan baby selamat.. ☺️

Sis sama mcm sy ..last week sy g scan xnmpk jgk mungkin awal lg kn..sy tkot sbb 2/11/2021 sy kena etopik kena buang sebelah tiba2 cek bulan dua 12 sy double line..sis doakan kndungan sy selamat kali ni ya🙏🏻

sama la mcm sya sis. mula2 Dr scan dia kata sma ada nak period atau mgndung sbb rahim mgmbang sikit. lpstu kena ambil drh. ptg tu kluar result nurse kata negative n confirm sya x mgndung. jdi proceed mkn ubat yg Dr bgi untk paksa kluar haid sbb sya haid xteratur. dlm 3 hari camtu mkn ubat tu tiba2 tergerak hati nk cek upt. 4-5x cek upt smua positive smpai guna yg CB. subuh2 lgi dah cek 😂 alhamdulillah mengandung.

hi kes awk sama sy.. boleh tk nak tahu masa test CB tu awk dah brapa mggu? sy pon dh down sbb results darah -ve tpi byk kli upt +ve 😞

InsyaAllah sis, ada kemungkinan awal lg sis.. Sbb stiap org berbeza sikit hormon sis.. Sy pula smpai 2 kali buat upt digital tp results not pregnant..tp tergerak hati sy nk buat upt strip pula sy dpat dua line terang terus sy pi knlik masa sy 7week, masa scan nmpk baby n jantungny..

Aah sis, mula² mcm down sbb result mcm tu tp bila buat upt strip trus pi buat scan.. naluri sorang ibu InsyaAllah smuany akn berbaik sis.. 😊 Sesama sis, semertara tu jgn missed mkn ubat folic asid tmbhan elakkan buat kerja ² lasak..

in shaa Allah CB ni betul, sbb sy sendiri check guna ni yg naik. mgkn masa scan tu awal lg. tkpe nanti scan je lg ye. masa sy guna CB ni, 1-2 scan tunjuk 4w3d, ada kantung. mgkn nti sis scan nampak dah baby&ada FHR. semoga dipermudahkan urusan sis🤲❤

Situasi kita sama. Sy pun pergi checkup tp upt negatif, tp doktor ckp mybe msih awal utk check. Sy guna CB dkt rumah trus dpt result pregnant. Next week follow up dkt kk swasta utk scan.

maybe sbb baru lgi tu yg tk nmpk. 2 3 mgu p scan lain before nk scan mnum air bnyk2 bgi penuh pundi kencing insyaallah boleh nmpk🥰

Kalau CB 2-3 biasa kandungan dlm 5w gitu.. Sis pergi repeat scan lg seminggu.. InsyaAllah boleh nmpk kntung time 6w tu

Kalau guna ni inshaallah pregnant. Upt clear blue ni lg sensitif dari double line upt tu.

inshaaAllah ada. CB ni selalunya tepat sikit. tahniah awak! 😍

VIP Member

Tunggu lagi 2-3 minggu. Sabar