28 Các câu trả lời

VIP Member

Allahu...kalau rs gatal sgt puan prlu g klnik jumpa doc pakar nnti doc akn bg ubat sapu ..dlm ms yg sm nnti mintk nasihat doc lotion apa sesuai tuk rawat kulit muka ketika hamil...atau nk guna gel 100% aloe vera pun boleh..tp pape g klnik dlu puan .tuk tahu mcm yg ni jnis eczema atau bagaimana..supaya tak merebak effect pd tmpt lain .sbb nnti kalau suggest puan mcm2 produk tp xbrjumpa dgn doc risiko nya takut makin melarat..jd better jumpa yg pkr ttg ini...dan lg satu bykkn minum air kosong tuk kekal hydrate kekdg sbb kurang air dlm bdn pun blh sbbkn kulit kering selain dsbbkn mslh hormon semasa hamil...mg puan cpt sembuh dan dpmudahkan segalanya amiin.

Saya sapu aloevera je . Alhamdulillah kulit makin okay . Saya sapu 5 kali sehari 🫢 selepas hbis solat je saya sapu . Sebab time tu kita cuci muka semua kan . Time tu elok kita sapu . Tapi sis nk sapu masa bila2 pon boleh . Klau saya , sya sapu masa tu la . Sebab muka baru cuci sejuk2 syok sapu 🤭 sis cuba la . Klau nk pkai moisterizer pon boleh . Cari yg bole repair dry skin . Cosmoderm atau rosken

Sama kes mcm preggy 1st sy..tak pernah kena eczema, tiba² kena eczema..mmg teruk sampai berair. Junpa doctor dia bg cream yg ada steroid sbb teruk sgt eczema sampai berair berdarah..pastu dah baik sikit, sy ikhtiar sapu losyen selalu. Kalo culas mmg kering la kulit..saya pakai QV sensitive skin tu..Murah jugak la..apa pun sis jumpa doctor dulu tau..

Makan tembikai bnyak2 jika air ktuban sis normal. Dan ambil tomato, sapu dekat muka sis sehari 2x…ambil minyak kelapa atau minyak zaitun, sapu d situ kalau kering…kulit mmg kering sngt time prg an…sis jgn pula mnum air putih smpai kembung..bkn msalah air xckup ni ya, mmg hormon pregnan gitu

sy pregnant pon kulit kusam merekah smpai luka ii kulit muka, sy try cari skin care aina beuty... pakai cleanser, moist, dgn sun screen je... mula ii pkai mmg pedih sikit sbb kulit luka... lepas seminggu pakai tu... x sakit dh, pakai rasa sejuk je n lembap , xde merekah lagi...

mcm saya sblum pregnnt muka licin glowing after masuk 6-7bulan auto kusam gelap dan berjerawat berminyak 😂😂 kadang sampai rasa malas nk pakai skincare sbb fedup dgn skincare sedangkan dlu sy yg paling jaga mukaaa cuma nk dkt 9 bulan da beransur kurang kusam

Allah kesianya kat awak, sejak pregnant ni kulit i semua jadi kering ape i buat i beli moisturiser dekat guardian or watson yang safe utk preggy, cuba awk try cetaphil. Kalau teruk awak kene consult dengan dr.

sama lahhh!🤧 kulit kering giler.. masa2 awl² hr tu mmg kering sgt bhgian dagu tepi²/keliling bibir ngan pipi sampai nak senyum Pon susah. sy just guna moisturizer jelah skrg tapi kdg² kering jgk . awk kalau xtahan jumpa doktor tau.

Hi sis cuba cri mosturizer yg xde bau, yg natural je.. Cri kt watson.. Rosken bleh, cetaphil boleh, vaseline pon bleh try.. Aloe vera gell pon boleh.. Beli yg pek kcik dulu utk testing tkut xseswai

Sy pn awal2 prgnt kna kulit kering bertompok gtu. Sy sapu minyak argan setiap mse. Alhmdulillah pulih cepat. Bnykkn minum air msk. Klau puasa nie. Kna ckup 2liter air ye. Klau bibir pn sma sapu je mnyk argan tu.