4 Các câu trả lời

TapFluencer

Try ke swasta atau kk sis , if rekod sis ada for klinik swasta sis selalu pergi boleh minta doktor buatkan surat atau bagi mc untuk beberapa hari atas alasan alahan yg teruk . Selalunya doktor takan bagi if sis takda rekod alahan teruk . Buku pink sis main peranan jugak untuk doktor refer . Saya sebelum ni pun kerja kilang , alahan tak teruk tapi saya ada sedikit complication end up keluar masuk er & wad , doktor refer buku pink buat surat . Tapi sayangnya pihak kilang tak bagi saya cuti tanpa gaji . Katanya bukti tak cukup untuk cuti even ada surat refer from klinik swasta , kk & er sebab dalam sebulan tu saya memang kena refer hospital . Last saya resign sendiri lepas sv & hr reject cuti saya , sebab lama jugak tunggu zuriat ni . So berkorban la sikit bab kerja ni . Saya harap urusan sis dipermudahkan . Dibenarkan cuti sampai sis stabil . Jangan jadi mcm saya . Bukan kilang ego tapi sv jenis ngam betul dgn “kaki jilat” , minta cuti akan dpt padahal cuti jalan2 , kita yg betul sakit tak dpt cuti .

VIP Member

Boleh ke farmasi cari ubat VELOXIN. Ubat ni untuk ibu yg alami alahan mengandung, muntah, mual, loya. Seain tu, boleh juga berjumpa doktor minta ubat tahan muntah. Sy 1st trimester pun makan ubat ni sgt membantu. Boleh cuba cari ya. Harap membantu

ubat ni bagus sbb Ade vit untuk baby jgk . Sy pn dpt masa kena admit wad untuk masok air. tp ubat ni tak berkesan untuk Sy. alah Sy tetap sama wpn dh mkn ubat. skrg 7bulan pn muntah lagi😅

ke swasta https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 💟

kalau awak g klinik swasta rasa bole je dpt. sbb saya hari tuh pun dpt. supervisor saya suruh minta cuti tanpa gaji.