27 Các câu trả lời

sy tak puasa dari 1st Ramadhan. sy risau baby kat dalam. baru 17mggu tak rasa gerak lagi. so sy tak puasa, 1st baby. risau. takpela nnt ganti semula.

Kalau larat teruskan puasa dear. Insya Allah, baby kat dalam ok. Macam sy tak puasa sebab tak larat. Muntah kalau tak makan. Perut berangin. 😅

InsyaAllah kalau larat je sy puasa. Take care ya

Saya 12weeks, mampu puasa 2 hari je, tu pun kene baring all the time.. Badan rase lemah and dehydrated sangat.. So better jangan puasa..

Tula puasa boleh ganti lain kali. Take care sis 🙏🏻

saya pun baru puasa 4 hari stakat ni..klu x larat,terlalu lapar sgt,rasa angin,loya,muntah,pening jgn puasa ye..doktor x bagi..

dah 22 minggu. tp x puasa sebab xnak amik risiko. first child lak tu. saya pun umur pertghn 30 br nak hamil.

btul2..Jgn amik risiko..Puasa bleh ganti n byar fidyah..Sy 21w pon xbrni nak puasa dri 1st day puasa sbb ad pngalman bleeding time 12w..Tkot baby x kuat..skrg awl2 pagi pon dah bla rsa lapa sgt hat dlm mula menari ballet😅

sy xblh puasa. muntah2 plus mual2. super tak larat. kalau kuat,teruskan puasa.

8 weeks. tp alahan teruk. sampai tak larat. rasa nak tidur sepanjang hari.

saya 10w x puasa sbb sentiasa loya n muntah angin.bdn memang x larat pning2.

u too sis..😊😊 saya mengandung after almost 5yrs trying... dan saya x berani nk amik.risiko.. lebih fikirkan kesihatan kandungan. inshaAllah ade rukhsah. yg penting jgn lupa fidyah n ganti puasa🌺

Câu hỏi liên quan