38 Các câu trả lời

normal je mommy kalau x tally within seminggu mcm tu sb kita xtahu bila betul2 persenyawaan berlaku.. 1st day last period kita tu mcm benchmark la untuk kiraan umur baby. yg betul2 tepat scan tu.. jgn risau doktor dh ckp ok means ok.. kalau ada abnormality mesti doktor dh ckp.. think positif je mommy kalau still rasa xsedap hati jgk boleh minta 2nd opinion dekat doktor lain. insyaallah xda apa2 doa je byk2 allah lindungi kandungan ibu sampai selamat bersalin

Normal. Sebab tarikh last period kita bukan menentukan tarikh persenyawaan kita. Selagi tak jauh beza seminggu its okay. Boleh guna tarikh last period tu sebab tak jauh beza. Jgn banyak berfikir. Pengiraan tarikh last period adalah anggaran umur janin lagi2 yg period tetap. Umur yg tepat kat scan. Lagi2 kalau yg period tak tetap mmg baik ikut umur scan bby,sbb kalau kira last period mmg jauh beza anggaran umur bby nuh.

sebenarnya tarikh period dan bila persenyawaan antara ovum and sperm tu jadi memang biasanya tak sama sis...yg kita kita tuu x tentu lg dia umur kandungan kita dia boleh lari 1-2week, plus lebih betul scan awal mcmni dpda kiraan usia kandungan bila baby dh makin besar....the early scan is, the more accurate the result katanya. hrp dpt membantu ye

Macam saya pulak kaki baby doc ckp nmpk pendek ngan kecik sikit😩spatutnya dah 28 weeks..tapi kaki baby baru 25 weeks lebih..bhgian lain doc ckp okay ade prkembangan kalau tgok graf tu..tu yg sye risau😪ahad ni nak repeat scan kat swasta pulak..harap sangat apa yg doc ckp tu tk membimbangkan😭😭doakan saya dan baby ye mommies semua🙏🏻

Tula..esok nak pegi klinik swasta kt usj..harap sangat baby okay😣

kalau beza within seminggu tu normal je. percaya cakap doktor. kalau doktor kata normal, then normal. kalau doktor kata tak normal, mesti doktor akan advise apa yg patut. ni mmg bidang doktor, so doktor lebih tahu. insya Allah, sis jgn overthinking. doa byk² kat Allah minta kandungan membesar dgn sihat.

Saya mula mula ketinggalan 5 hari masa trimester pertama. Scan 13 weeks, baby dah kejar balik dan seiring dengan minggu. Lepas scan 17 weeks, baby dah lebih awal sebanyak 5 hari. Saya banyakkan makan telur dan minum susu. Teruskan pemakanan yang sihat, makan folic acid dan pil kalsium.

hi Sis saya pun sama ikut period saya Hari ini 13 minggu 6 hari tapi scan tunjuk saya 12 minggu 4 hari.. baby sangat kecil sebelum ini kurang lebih Dari 2 minggu lebih saya makan lebih Sikit n minum Susu baby besar sikit

Klu dah doc kata normal tu…apa lagi yg xsedap hati nye…dkt scan dgn tarikh pariod mmng susah nak sama kan….kadang terlebih..kadang terkurang……Yg penting doc kata normal…normal lah tu

Normal je. Saya pun 12 week 4 days tapi scan baru 11 weeks camtu. Kdg baby pun duduk tak diam so takleh ukur tepat sgt.asalkan sihat.. sy due 13 sept 2022 heheh dekat2 la due kita

VIP Member

Normal, sy sblum ni beza 2 minggu. Tapi skrg dh sama dgn usia yg sepatutnya. Mgkin blh cuba makan makanan yg blh naikkan berat baby mcm vitamin dan minum susu ke. Try lah. ☺️