10 Các câu trả lời

sebenarnya baby aktif bergerak. cuma utk awak rasa dipermukaan kulit perut je masih kurang sebab ruang dalam rahim awak masih luas. baby masih boleh berpusing 360 degree. bila baby dh makin mampat dlm rahim awak, time tu awak akan nmpk pergerakan baby dipermukaan perut awak. sebab tu kita start kira kick baby bila masok 28week dan keatas.

Saya start 16 week rasa gerakkan baby cam halus jer ,skrg nak masuk 7 bulan ni allahu malam dah tak boleh lelap dah,aktif sgt.masa 24 week pun dah aktif,terasa sgt dia bergerak.Doa yang baik baik jer kat baby kadang baby tido dan ada masa dia akan aktif

cuba tanya doktor kedudukan uri awak di mana. kadang kalau uri lekat di bahagian depan, memang agak susah untuk rasa pergerakan baby awal2 ni sebab ada cushion dari uri tu. sama juga kalau badan jenis agak berisi dan banyak lemak di bahagian perut.

mybe da de tp sis x berapa rasa. awal2 rasa mcm org tunjal2, jentik2 lembut je kt perut, pastu nt bru beralun2 ckit, then bru rasa lutut siku dy yg hardcore tu. idok la awal2 trok rasa lutut siku mcm dlm vdeo tu.

Klau seawal 24w x xbrpe nmpk lgi bby kicking atau rase kuat ...kdg2 mngkin kulit perut kite tebal..mngkin akan nmppk mcm beralun gitu..kdg2 dia bergerak tpi kitee xrasa sbb ruang dlm perut luas.lagi..tgk.nt 28w ke ats..mcm2 gaya dia ...

samalah Saya...dok memikirkan je...Sy pun Sampai scan jugalah dekat klinik biasa.. Alhamdulillah dia elok je duduk..doktor Kata kulit perut tebal😆

awal lg nak feeling tu sis. rasa geli geli je. tunggu 30 minggu dan ke atas mmg akan rasa. boleh buat video lg. 🤭

Cuba masa baring mengiring tu cucuk2 perut, insya-Allah rasa. Bila dah rasa tu, nak terkucil je 🤣❤️

saya dr 14 week dh rsa bby gerak²...sekarang 22 week makin kerap rsa nya bby tendang☺☺

Saya 28w baru rasa sis. ☺️

Câu hỏi liên quan