14 Các câu trả lời

Alhamdulillah, sy dh jumpa dr atas nasihat ibu2 semua . Dr bgtau yg sy kna jangkitan kuman . Klau dlm msa seminggu masih xok , dokter suruh sy datang semula . Doakan sy cepat sembuh ☺️ kalau sy tak tnya dlam ni mungkin smpai lani xpi klinik lagi , tak expect pulak nak jadi mcm ni 😅 ingatkan perkara biasa ja . Trima kasih ya ibu2 semua 🥰

ibu pergilah dapatkan nasihat doktor. Saya pun anak 1st juga, hari ke 48. Alhamdulillah semua dah sembuh jahitan. cuba tengok dengan cermin kecil kalau jahitan masih ada lagi atau rasa was² untuk tahu punca luka/sakit ibu. jumpa doktor terus lagi puas hati kita jgn tangguh². saya doakan kesembuhan ibu harap semakin pulih 💪🏼💪🏼 sabar tau

Actually luka jahitan akan sembuh dalam masa seminggu, paling lama pun 1 minggu lebih depends. Better ibu jumpa doctor dengan segera takut ada jangkitan kuman and perlukan rawatan. Jangan delay ya.

ehh mcm bahaya pula bila sembur air keluar darah. spatutnya xda la smpai kluar darah. lebih baik awk berjumpa dkter n bg tau masalah awk. maybe dy blh cek what happened

Dlu saya pernah jgak jadi sengal2 kat bhgian jahitan tapi dah tak berdarah dah..maybe sebab berjalan byk. Better sis check dgn doc takut ada infection lagi bahaya

bahaya tu sbb awak dh 74 hari sepatutnya luka dh sembuh sepenuhnya tanpa kesan sakit lg.. sila ke klinik kesihatan / hospital blk untuk cek bekas jahitan awak..

sorry menyelit saya pun nk tanya, saya harini hari ke 47 slps melahirkan. saya rasa sakit dibahagian faraj selepas kencing adakah itu normal?

kalaimu rasa sengal2 vagina tu normal. tapi kalau jirus air keluar darah tu, risau pulak. boleh try ke hospital

Sila jumpa doctor pergi blk ke hosp yg lahirkan anak minta panduan check up semula. Penting sgt

TapFluencer

74 hari tu lama sangat ye. Supposedly pergi check dengan doktor lepas 3 minggu still tak okay.

Câu hỏi liên quan