7 Các câu trả lời

Hi mommy Saya pun anak pertama..saya pernah scan masa tu 29 weeks di KK dan doctor bagitau uri di bawah Baru2 ni saya ke klinik swasta untuk check 4D , masa tu 31 weeks dan doc cakap uri masih dibawah dan stage 3 Esok tu saya ada appointment di KK dengan doctor, Alhamdulillah doctor cakap uri dan naik ke atas. Insyaallah tak ada apa sis, minta jaga diri jangan buat kerja berat dan banyakkan rehat ya sis

Setakat ni app check di KK , doc buat yg scan abdomen je sis

VIP Member

hai mommy. sorry saya takde pengalaman placenta previa dan saya pun takda petua atau cara untuk naikkan uri. mommy boleh rujuk artikel ni atau boleh consult dgn doktor/nurse masa checkup incase ada apa apa rawatan yang boleh diambil. https://my.theasianparent.com/uri-dibawah-plasenta-previa?utm_source=question&utm_medium=recommended semoga dipermudah urusan mommy ye ❤

Terima kasih share artikal ni pd sy.. sy dh pun baca 😊 harap uri naik la lepas ni 😊

sy pun major placenta previa, tp taktahu type apa. sy malas nk fikir, asalkan baby lahir sbb anak first gugur 😓

Salam takziah sis… xpe sis, kita fikir positif je … janji anak sihat lahir nanti 😊

saya 28 minggu scan low lying placenta juga repeat scan smlm lepas 2 minggu uri dah naik alhamdulillah..

Sy pun low lying placenta juga.. tgu 2 mgu scan balik dkt kk.. hrap naik la mcm sis.. ad tips x sis?

sy masa 28 week uri ada di bawah...sekarang dah 32 week uri dah naik atas.😍😊

semoga semua dipermudahkan... 😍

Banyakkan bersujud sis dan selalu cakap dengan baby mintak baby naikkan uri..

Haritu pun saya mcm tu jugak, tapi x tutup laluan, cuma tak cantik jela kita pun takut uri tu akan kebawah kan, pastu saya banyakkan bersujud dan ckp dgn baby suruh dia naikkan uri, next scan pastu uri cantik je kat atas sampai skrg 31w ☺️

awak bnyk2 ckp dngn baby minta dia tarik uri naik atas

Câu hỏi liên quan