12 Các câu trả lời

Sy dulu 20.5 doc kata air ketuban borderline... Sbb normal 8 ke 20 kata doc... Tp sy tanya kenapa.. Doc x nampak concern sgt masa tu.. Tp as usual sbb sy first pregnancy mmg sy akan tanya detail2.... So doc ckp... Dia kata kadang2 baby byk kencing. Atau kita potensi GDM.... So next checkup tu doc terus buat test minum air gula.... Tp result turns out to be normal... So scan lagi.. Air ketuban dah di paras normal around 14 to 15.... So doc kata jgn risau sgt... Maybe masa scan tu baby kencing banyak.... And also dia kata.. If air ketuban lebih ni.. Just baby byk ruang utk pusing.. So takut dia susah enggage.....😉 Now sy dah 35w.... Alhamdulillah all is well...

VIP Member

sy pulak dulu ketuban sikit. tak dpt nak scan 4d 5d. tinggal 7 je. terus masuk wad 3 hari doktor pantau..lps tu nak beranak plak sakit contraction g hospital baru 2cm doktor suruh masuk labor room terus sebab ketuban sikit sangat dah.padahal x leaking pun.. 24 jam lepas tu selamat lahirkan baby secara normal..

Sis Tak perlu risau...sbb Masa scan tu ,kalau doctor Tau air ketuban tlebih ke terkurang, dorang akan bagitau kita.Kalau dorang Tak bagitahu ada masalah dgn air ketuban tu makna nya normal lah tu.Doktor Tak akan diam macam tu je bila Tau kita ada masalah dgn air ketuban sbb Tau ada risiko pada baby dlm tu.

Sy pn bru cek smlm,26 week 6day,18 pun doc kta byk..tp mc pd thp normal,doc ckp klu 20 ke ats bru di kira poly..tgh risau jgk ni..pglmn ptma,ank ke 4,doakn baby dan sy dlm keadaan baik,sy pn doakn sis dn baby dlm keadaan baik..aamiin

Semoga puan dpt bersalin dgn selamat.. Klu tak ok mesti.doc dah bgatau tak ok n apa.puan kena buat selanjutnya... Klu risau bleh je jumpa doc yg lain tuk tanya.. Janji kita tak risau da lepas doc explain.. 😊

Normal puan. Saya baru saja cek air ketuban tempoh hari. Doc O&G cakap 15 -25 normal. Saya 33 weeks, ketuban 22. Tapi kalau ke KK not sure lah, sbb KK ni kdg2 lain sikit. Hehehe

Doktor KK tempat saya kata paras normal 8 hingga 20, doktor Hospital yg saya p utk check up di klinik o&g kata paras normal 5 hingga 25. Tak tau jgk mcm mana 😂

Air ketuban sy cek bru ni 18..doc kate lebih sikit tp msih paras normal...range normal doc ckp 8-20..

Sama la,18 .. 27 week,tp risau dh

Kire tinggi jugak la..but still normal

kalau air ketuban 27 camne ya

Câu hỏi liên quan