24 Các câu trả lời

saya pun makan zinkofer puan kerap sakit kepala dan mual pastu hb drop 10.9 then saya minta misi tukarkan kepada 4jenis sebab saya serasi sangat dengan ubat tuh .. masa pregnant anak pertama dulu ubat tuh yang saya makan dan hb pun cantik je , kadang2 ubat kita makan tuh yang tak sesuai puan so memang kena tukar tapi taktau lah kan kadang2 ikut atas badan juga .. sebelum tuh puan cerita ja masalah puan nanti mesti misi dia tukarkan ..

sy ambil zincofer sblom ni mmg kpla berdengut gila.. event mkn sblom tido skali pun bngun esok mesti akn ad side effect dy yg saya rasa xslesa.. so sy minta husband belikn maltofer dgn pati delima jenama khalifah.. 5 hari jer sy aml.. alhmdulillah hb naik 11.7 dri 9.2 bln .. tp dokter sruh konsisten lgi ambil maltofer.. for this month blom check lgi la perkembngan hb drh..

doc sy pesan suruh telan before tido. baru okay. so far elok je try sbb sy baru start mkn zincofer 5/7 aritu n tgh preggy 8 weeks. mula2 try lps 2 jam mkn, okay je. next day saja try lg cara sama, tp dah x boleh sbb muntah. so 3rd day saya mkn exactly sblum tido baru ngam. smlm mkn lg before tido pun okay je. xde terbangun utk muntah ke ape. elok lena smpai pagi haaa.

sy mkn pil zincofer mmg siksa la sikit..dy punya mual lg teruk..sy morning sicknes xteruk mn lg...tp lepan telan zincofer jd 2x ganda plk...mmg akan muntah ² teruk lg la...doc mmg sarankn minun dgn ais mnis...tp sy ni bkn penggemar air mnis...mmg mkn ubat suka minum air putih je...xtau sampai bila nk kn telan zincofer ni🤢

sy mkn 2mnggu je ok..xde apa2 mslh..lpas mnggu ke 3 tk bleh mkn dh..lepas stgh jam prut jdi skit..gstrik..berangin rsa nak muntah..trpksa bawa mkn...pstu sy gtau doktor nk tukar ubat lain...now mkn maltofer...tpi kdng2 pndai smblit..🤦🏻‍♀️..so sy mnum mnyak klapa dara untuk lncarkn buang air..

Lebih bagus klaw mkn vitamin Maltofer..Sruh misi tukar bgi vitamin Maltofer..Vitamin nye cuma kemam jew dlm mulut..rase mcm coklat..sedap..misi bagi sy Maltofer setiap kali cek..Dah berkotak² abis sy mkn..Sehari 2 kali,pagi n mlm..Hb pun naek,bdan pun bertenaga sikit..Sy dh 28 weeks msk terimester ke3..

saya mnm zincofer jugak..tapi kalau saya..tak ada plk rasa nak pitam..saya lepas dah mnm selang berapa minit..rasa ubat tu nak klur balik..rasa kpla pening..skrng saya amal kan mnm pati jus delima je..dgn pati air kurma.sbb mnm pil zincofer tak boleh masuk lah..

Hb ok ke awak consume pati delima tu.. sy pun tak boleh telan zincofer

sebelum ni akak sedara ada cerita dia makan zincofer jadi pening mual semua la, saya masatu pikir mungkin lain org lain kot. jadi lepas bersalin dokter bagi zincofer, memang betul bila makan jadi pusing gila kepala mabuk mual semua smp muntah. .

haah iya betul

saya wktu first day makan mual muntah and pening sangat.. Then saya serik sbb first time muntah teruk than saya terus ikut suggestion dr dia kata kalau tak sesuai beli ubat kat farmasi. (maltofer,iberet or obimin) so saya try maltofer .

Zincofer pun xsesuai dgn saya. Lps telan je mula la dtg mual 15min ke stngah jam mcm tu muntah keluar balik ubat merah2. Bgitau nurse dan Dr, diorg suggest tukar ubat beli kat farmasi (maltofer/ iberet)