7 Các câu trả lời

Kalau nak tahu pasal uri dengan detail kena pergi swasta untuk scan dari bawah (transvaginal scan). Ini boleh buat selepas 28w sahaja. Kalau dekat kk scan abdomen sahaja they dont have the tools to scan dari bawah. Only transvaginal scan can confirm the placenta position, siap ada measure distance from cervix untuk confirm stage brapa ( kalau PP).

betul. screen scan dekat KK kabur dan tak jelas sangat kan. saya pun tak faham macam mana doctor boleh nampak atau diaorang pun agak agak je? 😅 awak dah tunjuk ke dekat doctor scan dari swasta tu? kalau belum tunjuk la dulu scan tu. saya doa semoga segala urusan awak dipermudahkan

laaa yeke.. susah jugak macam tu 😥 saya doa semoga urusan awak dan baby dipermudahkan 🤲🏻

VIP Member

mcm pelik plk 😅😅 sllu swasta mmg akan jelas dia punya mesin dan dia akan ukur uri dgn laluan brpa jarak klu uri bawah.. tambah2 sis bt detail scan lagi lar.. 😅😅

Yup.. sy punya scan swasta lah yg uri okay.. klinik kesihatan yg kata sy dah stage 4 uri tutup.. masa detail pun buat dekat swasta jgk smua normal hm

VIP Member

Better Refer pakar o&g dkt hospital, sy hrtu pon buat details scan dkt luar doc just ckp sikit je ni uri tu kt bawah, ok je, sekali refer pakar ckp pp type 2/3

ada kluar bleeding ape2 ke sis?..semoga urusan sis dprmudahkan ye...

Xde smua normal hm.. tq..

sis ada tunjuk kat doktor kk ke gmbr scan klinik swasta tu?

better proceed dgn doc pakar. so ada lebih byk opinions

Better apa pun sy checkup jelah dekat hospital tu.. tnggu apa kata dr pakar ong pulak.. pergi spuluh kali klinik luar pun beza pandangan.. dah lah skali scan range 70-100 jugak.. sgt x faham knpe dr kk boleh cnfius … patutnya dr swasta ckp klau stage 4 dah lama boleh detect.. tp ni dari normal trus stage 4 uri tutup sepenuhnya… hmm

Câu hỏi liên quan