26 Các câu trả lời

Hb sy dlu stiap bulan menurun. Last2 tinggal 11.3 masa tu makan ubat obimin klinik bagi. Jd nurse suggest utk tukar ubat dn try iberet. Alhamdulillah next check up trus 12.3 dan last check up 12.6. Alhamdulillah ubat ni sesuai dgn sy. Hrap ssuai dgn puan juga😊

saya tak serasi ngn ubat ni . setiap kali makan mesti jadi pening sampai ke malam . last doc suh tukar ubat maltofer alhamdulilah sampai sekarang okay je . hb pun okay kalau kita makan ubat ikut masa

saya makan ni sejak awl2 mengandung lagi...doc swasta bagi...terus consume smpai sekarang...sgt elok utk saya sbb hb sentiasa cantik la..skrg dah 18 week pun masih hb 13...cuma masalah berat saya je x naik..

saya aritu hb turun pastu nurse suggest ambik ubat ni.. tapi sebab jenis x suka bau ubat tak sempat bukak lagi dua minggu depan tu cek darah terus doc cakap kene masuk air XD menyesal x makan ubat hohoho

saya makan ubat ni hb okay je tapi pernah skip seminggu turun semula hb. so kena consistent, kk pun tak pernah bagi vitamin tambahan sbb dia tahu kita ambik iberet 500 semua dh complete dlm tu

ni ubt yg plg kuat utk hb low.. tp kne mkn dgn kbnrn doc..kt kk..nurse nk bg ubt ni pun kne ambik sign doc..sbb ni bkn sbrgn ubt..

ni soalan lama sis..skrg saya mkn maltofer n ferros je..sbb hb saya btl2 susah naik..sampai kena cucuk cosmofer jugak akhirnya...

VIP Member

Sy makan ni start 2nd trimester sbb x boleh telan zincofer. Okay je. Hb pn cantik. Kalau x boleh mkn siang, mkn mlm sblm tidur

boleh makan dengan ubat kk sekali. tapi jarak kan. contoh iberet makan pagi, ubat klinik bagi makan waktu malam.

akak memang xboleh telan ni, baik2 xmuntah terus meluek2 keluar..tapi setiap org berbeza..try dlu