14 Các câu trả lời

saya tak percaya calendar period tracker punya prediction sebab tak semua orang sama cycle dia walaupun regular. and apa2 minor changes in hormones pun boleh alter period kita, and kita tak tahu. paling selamat, guna condom tiap kali bersama. suami punya kerjasama main peranan besar kalau nak merancang sendiri. saya tak guna kondom, tapi tiap kali bersama memang lepas luar, tak kisah waktu subur atau tak. kalau nak cuba juga track waktu subur, paling selamat guna BBT, then OPK, then kalendar.

Ya sis guna condom jarang dgr ada side effect tp possibility to get pregnant also ada huhu tu lah big effect nya. So double protections tu wajib like at least guna sarung time tak subur & buang luar 😅

Lps branak saya ambik pil tp bertahan kejap je lpstu diskus dgn suami ckp nk try rancang sendiri. Sekalii anak 8 bulan dahh pregnant 7w 🤣🤣 nak menyesal tkde guna dh rezeki org kata. Nasib baik branak normal. Sbb lps branak, cycle period dh berubah so waktu subur pun berubah jugakk. Even guna cond*m pun, possibility untuk mengandung pun ada.

Saya dulu rancang sendiri ngn suami. Period Saya teratur jadi senang nk track. Guna tracker. Guna kondom selain tu boleh je bersama time waktu xsubur. Setahun jgk la planning. Lepastu nk pregnant pun ikut wktu subur. Lepas bersalin,sambung rancang sendiri. Lepas setahun sy mmg rancang nk pregnant lagi. Lepas bersalin nnt Saya ttp nk rancang sendiri.

saya Pon sama rancang sendiri sebab saya x rasi ubat ape smue..skrg anak dh 11 bulan.. period Pon on time tiap2 bulan..Pkai kondom dan Klau nk bersama tu test ovulation..walaupon pakai kondom tetap buang luar jugak

Tau keadaan bdn sendiri. Waktu subur atau tak, potensi utk pregnant tetap ada. Melainkan memang sis ada plan nk anak lagi waktu terdekat. Utk saya. Sy lagi rela pakai perancang dari rancang sendiri. Tak sanggup nak hadap proses pregnant, bersalin, fasa menjaga masa baby. Trauma. 😬Tp sy tumpang gembira utk org lain. 🤭

rancang sndri ni sbnrnya ok je utk yg pndai. n yg pnting husb x lepas dlm . ataupun kna pkai kondom. cuma satu kita x leh elak ialah rzeki. bila Allah nak bgi, kita rancang mcm mna skli pun ttap ada. 🤭 klau saya mmg x leh rancang sndri kna pkai depo, skli saya brenti depo dah sngkut yg kdua ni 🤣

Macam mana cakap dengan nurse taknak ambil perancang ye? Sy bru 33w nurse dh tekankan pasal perancang. Dia kata dia tk suka patient yg tknk ambil perancang. Rasa rimas tengok org anak kecik berderet. Hahah. Cmne nak cakappp supaya kita pun tk kecil hati dia pun tk kecil hati? Sebab nurse tu baikkk

sy pn nurse sarankan depo..ok cucuk depo 2x je pas tu stop .. sbb ade ksan sampingan . pastu sy dan suami rancang sendiri je . hehe .. alhmdulillah dpt rehat 4 tahun..thn ni sangkut plak..rezeki Allah bagi😊.ni dh nk masuk dua bulan😄

1) awak kne tw bdn awak.. tw ble waktu subur.. kne paham btol2 period cycle.. x bsama waktu subur, still ade chance utk preggy cuma chances tu rendah.. 2) suami kne bg kerjasama.. kne alert ble waktu subur, elakkn bsama 3) bley detect waktu subur gne opk, egg white, period calender

VIP Member

mcm sye ni..anak dh nk masok 2thn..sye ade harapkan rezeki utk dpt no.2..amin.. xder pakai depo atau pil. rancang sendiri, period cycle pantau...bersama pd minggu pertama slps period atau seminggu sebelum period..klau ikut cycle..🫶🏻

sya merancang sndiri berjaya 2 thun je lpastu melekat..sbb sya lupa sya bersama ngn suami time subur... sis boleh guna apps flo..situ sis blh track bila waktu subur...klau dh tau time subur blh elakkan brsama ngn suami

sy bersalin czer baru 3 bulan.. mula ingat nk rancang sendiri tp skrng tibe period lmbt 3 hari 😞 sy risau sgt.. amek la perancang sblom terlmbt.. melainkan awk mmg tak kesah hamil lg

Câu hỏi liên quan