8 Các câu trả lời

Ya..sgt mmbntu..tp ms awal kehamilan,jgn buang dlm ye..klu dh 38w tu ok je..air mani lelaki mndungi hormon prostaglandin di mana ia brfungsi utk melembutkn servik dan bole buat ibu kontraksi..ms akhir kehamilan,bersama sgt mmbntu..sama la mcm nenas..dlm nenas ada prostaglandin..bg ibu yg otot rahimnya lemah,mudah gugur...jadi,di persilakan bersama ye sis...xde mslh..

rasenya x kot sbb mmg xpandai bab2 ni.xberani pun ye

klau ibu2 xda risiko sperti bleeding, sakit bhagian bawah perut...mmg dktor/nurse sarankan prtghan 3rd tri untk kerap brsama/ bole google jd xslh fham mksd kerap...ia bleh mmicu cntrction scara smula jadi dn pembukaan lebih cepat...

Mungkin sedikit sebanyak membantu. Tp kan, klu ikut logik akal, ia tiada kena mengena. Sbb masa nk beranak, hormon kita lah yg bekerja membuka laluan dr 1cm ke 10cm. Jd pendapat saya tak

kalau dah masuk 37 mnggu bersama memang membantu munculkan hormon oksitosin ...baca lbh google sis atau sharing ngan doctoe

Tkasih puan ✌🏻

sy daa 3trimester , tapi bila lepas jimak dgn suami , perut mengeras . normal ke mcm tu sy daa 28weeks

Jgn buang dlm sis.. bahaya risau air ketumbn blh pecah, pengalaman saya baby kluar 36minggu . Saya brsama ,suami buang dlm..n malam tu jgak air ketumbn pecah. Prgi hospital doc suruh brsalin 36week jgak sbb risau baby lemas walaupn xde contraction n jalan xbukak lagi..so hati2 ya sistor

Nak tumpang tahu juga . Saya pun dah 38minggu . Sampai skrg X bersama dgn suami .

Maaf ye..contraction yg mmbantu pembukaan jln..air mani lelaki ada hormon prostaglandin..hormon ni yg buat servik kita lembut dan buat ibu contraction..sb itu lps bersama,ibu akn rasa perut keras..iaitu contraction...

ya sgt membantu.

Super Mum

yes. True.