14 Các câu trả lời

awak scan guna tvs atau scan perut.... saya hari tu scan dekat perut tak nampak dn doc klinik swasta sarankan repeat scan lagi 2 minggu dan tetap nampak kantung jugak..doc klinik swasta ada pesan kalau doc kk suruh cuci biar dulu sbb takut kiraan kandungan dgn doc kk kira tak betul sbb period tak teratur pon boleh jadi punca kiraan tak berapa betul... tak lama lepas tu saya repeat scan dkat hospital guna scan perut tetap tak nampak jugak dan doc tolak sana dekat wad bersalin untuk scan guna tvs ...baru lah nampak baby kecik je... semoga repeat scan sis lagi 2 minggu akan ada perkembangan dan semoga sis dan kandungan sihat.. Aamin aamin

in shaa Allah... skrg sy positive je dlu...kalau bukan rezeki...saya redha.... btw terima kasih sis... sbb buat sy lega ♥️

Keep positive ibu! InshaAllah ada rezeki baby sihat awak sihat ye. Jangan risau, sy jnis period x regular baby sy 4w behind dari kiraan last period sy. Sy g scan 4 & 6w tak nmpk apa2 . Sy repeat balik masa 9w . Alhamdulillah baby nampak skli dgn heartbeat ukuran pun dh 10w3d masatu. Baby ambil masa sikit nak tunjuk, ibu jgn skip asid folic & susu tau. Bantu tumbesaran baby. Nnti after 3w awk repeat scan lagi. InshaAllah ada rezeki ❤️🥰

saya punya period regular , cuma sikit .. dalam 4 hari dah habis... pastu saya PCOS both ovary.. thats why lah sy mcm mengharap.. hehe... hopefully all are fine... thanks Asha ♥️🥰

Takutnya nak scan mcm ni, saya pun 9w4d jugak sis, trauma nk scan sebb yg sebelum ni gugur pun kantung kosong jugak, rasa mcm takut nak scan, apa2 sis bersabar ye, fikir yang positif je, maybe ade tu isi, anak main nyorok2 , tunggu lagi dua weeks scan lagi kadang2 salah kira weeks ni , insya'Allah takda pape ye sis, doakan saya jugak ye, saya belum scan lagi ni. Umur kandungan kita sama 9w4d

semoga awak dikurniakan cahaya mata taw.... 🥰♥️ sy pon redha je apa apa atas ketetuanNya.... tp masih positive dengan kandungan ni ...

Hi sis. I pun kandungan lewat 2 weeks dari tarikh last period.. minggu ke 7-8 memg tak nampak. minggu ke 10 baru nampak.. dulu i pernah baca ada yg minggu 12-14 bru nampak baby. Percaya dan yakin pada Allah ya sis. Semoga hanya yg baik baik sahaja untuk sis..

yaaaa.... sy sedang percaya dengan kuasa Allah... dan positive.... berharal ada keajaiban... ♥️ hopefully baik baik saja dia dalam rahim ibuu.... btw tq sis buat sy rasa tenang ! 🥰🤗 *hugs*

Saya pun sama awal bulan haritu patut dah 7week. tp scan doc cakap nampak kantung je dan size kantung 5 week. Inshaa Allah esok nak pergi 2nd scan. ikut kiraan dah 11 week minggu ni. semoga ada keajaiban utk kita semua. aamiin.

amiiinnnn ya rabbal alaaminnn... semoga baik baik saja yaa 🥰🥰

Saya pernah macam ni..scan yg masuk bawah tu kat EPAU still nampak kosong mcm ni..doktor ckp kalau 2 mgu tak keluar hbis dtg semula kena cuci..lepas 2 mgu tu sy tak pergi pun hospital..sy scan kat swasta tgk ok je..

EPAU tu apa . sy penah scan tvs kat klinik swasta...mcm ni... masa 8w5d... pastu 9w5d sy saje pegi scan kat klinik lain... tu mcm kat atas tu la gmbr nya... xde apa kosong je..

Sama sis saya sepatutnya 11weeks tadi janin Baru 6 weeks Dan takada heartbeat tengah Tunggu turun sendiri lagi seminggu kena cuci kalau takturun..semoga Ada rezeki lagi..Dan semoga kuat💪🏼

jgn cuci kalau boleh taw.... kasi turun habis... at least 2weeks...

InshaAllah ada rezeki sis.. Sy pon masa mula scan sepatutnya dh 9w..tp bila scan nmpk kecik je 7w..jantung pon xnmpk lg..skrg dh 11w alhamdulillah dh nmpk.. Sy doakan smga ada rezeki sis

amiinn...in shaa Allah... ada sis yg komen kat atas tu...dia ckp blighted ovum... sedih kejap ha... xpela...redha je mana2 apa yg Allah bg....

saya scan perut. masa 6weeks lah, dh nmpak ada baby, lepastu scan perut lagi,masa 8weeks, dah nmpa baby besar kacang, skrg dah 9weeks 4 days, nanti 21/2023 Scan lgi.

oh . awk normal punya kiraan..

sama mcm sy sis.kndgn 9w scan saiz 7w.kntung kosong skrg tgh pantang kguguran 😢kli ke 3 gugur kntung kosong.smoga ade rzki sis.

btul tu..saya hari ke6 Bru darah fresh kluar..perut stat sakit mcm senggugut.lepas dh kluar kantung baru xde sakit