6 Các câu trả lời

Saya ank yng kedua besalin tanpa koyakkan dan jahitan First kena tenang masa masuk LBRoom Tiap kali sakit Saya zikir (ayt tu pendek je ) senang nk hafal sis boleh google sbb saya tk ingt Masa dah cukup bukaan tu kedudukan kena selesa Dan dengar apa yg dktr sruh buat Tiap kali datang contraction tu push tarik nafas and push

sy br 3ari lps bersalin.alhamdulillah nurse bgtau koyak kulit kt tmpt lma n xbyk..ms nk meneran tkn punggung n buat kiraan 123 tarik nafas trus teran sekuat yg mmpu..ikut je kata nurse..insya Allah xbyk koyak..dlm hati zikir...☺️smoga d permudahkn segalanya

Letk ke dua2 tgn kt buku lali teran semampu bole tpi jgn angkt punggung.. bru lh xde koyak tpi depends pd doc klau rsa nk gunting or tak.. sb kdg kepala xbole kuar kna lah gunting..moga di permudah kn nti ye amiin..

VIP Member

baby 1st ke? kalo baby 1st mmg akan kena jahit sis.. kalo nk elak tanpa koyak plak, msa teran tu jgn angkat punggung. Masa teran dagu tu tekankan kat dada & punggung tekan kt katil tu..

Normally bersalin anak sulung mmg akan kena jahit n koyak. Sbb tiada bukaan pd dinding rahim. Tapi bersalin anak no 2 mmg xkan koyak n jahit. Sbb laluan n bukaan dah ada.

Teran bontot tekan ke katil jgn angkt . 😁

Câu hỏi liên quan