80 Các câu trả lời

sy mkn duyan dr awal preggy.. anak no 3 hari² pagi ptg mlm mkn duyan je.. sebb sy jual duyan tp effect baby masa lahir badan panas.. so setiap ruang liang roma nya ade bintik merah naik dekat 2 minggu br hilang kesan tu..now dah besar dia tgok duyan pun x nak.. memang alergik kat duyan puas ajar dia mkn memang dia x suka lansung... kalau baby kuat dlm perut ok lh kot sis.. tp jgn byk² mkn skrg sy preggy lg nak mkn duyan tu beragak lh x mcm dulu.. ikot ati nak mkn duyan je.. tp kasihan anak nampak kulit nya masa lahir mcm kering mengelupas sedih nengok..

Tu bukan sebab durian😊

boleh je makan. anak yg lepas balun makan durian 2,3 bijik dalam sehari. trimester 1 makan, smpai nak bersalin pun balun durian byk2.. Alhamdulillah xde pape. anak yg dlm perut ni kali ni, masa trimester ke2 pun makan. tapi adakala 2,3 ulas perut dah rasa berangin. terus pening2.. haha.. jadi kesimpulannya, boleh je makan, tapi observe tubuh kita. kalau boleh makan sikit2 dulu.. kalau x berangin atau sakit perut, boleh la makan lebih sikit. kalau tak, rasa2 je la.. hilangkan ngidam tu.

ank pertama dulu mkn durian bnyk tak ada apa-apa,tapi sampi ank no 2 ni mngndung mkn durian hari tu bnyk.. tiba-tiba perut rasa memulas,rasa nk muntah,rasa kpla pening..lpas tu esok pagi nenek saya ckp kamu tady durian tak mkn,saya ckp x nk lh serik dah mkn ptng semlm tu tak selesa perut..tpi skrng saya dh 34w6days bby sihat okey je doktr scan hari tu 21.9,nasib tak ada apa-apa pada bby..dia dah klur nnti tak pasti lah plk..

bolh je..saya dulu masa ank pertama bnyk sngt mkn durian..dh musim durian..saya tak thu plk durian ni boleh menyebabkan keguguran atau masalah pada kandungan..cuma saya mnghidap kepanasan je lh waktu mlm..sbb gas durian kn kuat..tpi syukur tak ada apa² berlaku pada ank pertama saya dulu..tpi Koh takut jngn mkn bnyk sngt..kdng separuh orang perut mngndung lain.😊tak sama..risau prut tak kuat je.

buln ni sy mkn 3 biji da .. husb ckp sehri 3 ulas tp tau² jla brapa biji skli mkn klau husb tkde kt umhh 😂😂 tkde ppe pn sbb sy tgok doct kt tiktok ckp tk bhaya pn mitos je . and kne mkn berpada sebb pnskn bnyk kn mnum air.. lgi stu durian bole naikn gula dlm drh kite spe ad gdm kne kawal tu je

boleh sis, tp jgn MKN byk.. cukup laa seulas dua,buat lepas ngidam.. Lau mkn byk2 nt panas dlm,kesian baby.. sy fhm skrg kan musim durian,mne boleh tahan, tgk dan bau durian..sy PON sama MCM sis teringin nak MKN durian,ap sy mkn seulas dua Jew,lepas uw sy minum air msk byk2..jd laa buat merasa..

VIP Member

saya nk mkn mase musim durian.. 16w mase tu . .lps tu ade je halangan nak membeli..roadblock besar besaran la.. lps tu dh smpai ..parking xde.. dtg lagi dah habis jual..last last xmakan smpai la dh 34w ni.. mcm xnk bagi je sye makan durian mase tu ..

Sy dh biasa makan durian dari kecik. Mmg atok ada kebun durian. Takde istilah panas bagi sy. Org lain cakap panas tapi sy takde panas2 pun makan durian dari kecik. So, insyaAllah takde masalah bagi sy makan durian time pregnant. Mmg makan selamba je.

boleh makan , tapi jngn la amik bnyk ii , mcm sy smlm mkn durian x ingt dunia , malam baby meragam dlm perut , mmg sakit sngt , dduk , baring , brdiri smua x kne ... perut rasa mcm sakit , baby pn asyik tndng ii and mngeras🥺

TapFluencer

saya awl pregnant pon dh mkan.. sbb saya memang suka durian.. tapi saya makan selalu 3 ulas ja,jika sebiji tu isi tebal.klau isi nipis 6ulas.. saya memang jenis tk makan durian byk2. sbb klau makan banyak loya pulak🤣

Câu hỏi liên quan