46 Các câu trả lời

taska .. sy dh ada pngalaman ketiga² .. jaga sndri , mngasuh drumah org dan duduk dtaska .. so sy rasa yg trbaik duduk dtaska .. utk ibu bkerja mcm sy anta dtaska lbih trbaik sbb anak ad bnyk aktiviti mmbuka minda , lbih cpt blaja bergaul so jadi lbih ptah bcakap , dan sgt senang utk susun atur jadual tidur anak .. cuma ibu ayah kena ambik lbih msa utk survey dulu taska yg bgus dr segi servis , bnyk aspek yg kena titik berat .. tp kalau ibu² mmpu utk beri bnda yg sama mcm kt taska y not .. jaga sndri pon no problem .. tp mmg ad beza dia blaja ngn kita utk bcakap compare to blaja sesama@ seusia dia ... n di sekolah dia blajar ikut pada moto skill usia anak itu sndri .. ni pndapat saya lah .. tp bila balik drumah pmblajaran tu x bhnti .. parents pon perlu ambik pranan utk tahu ap klebihan dan klemahan anak .. drumah kena spent msa juga trutama slepas wktu bkerja dan dhjung mggu .. tnya aktiviti dsekolah , kawan² dia , tgk ap yg dia buat harini , dan kalau boleh buatkan breakaz tmbahan utk dia dsekolah .. so still jln kan tnggungjawap as a parents .. x boleh lepas tgn juga ... bgntung ngn taska spnuhnya ... kita pun kena bg didikan drumah juga ..

hmmmmmm saya pernah kerja taska dulu sebelum berkahwin dan ada anak. Tapi tulah apa yg saya perasan, diorg ni bg makanan kt baby 6+ dgn makanan yg bercampur dgn garam. Sbb saya pernah rasa, bubur yg diorh bg baby tu mmg sedap, mcm bubur yg kita dewasa makan. Tak blend atau cairkan mcm puri. Kekadang kesian dkt baby,bby mana tahu apa apa. parent dorg pun tak tahu apa apa abt ni. Saya masatu pun baru bekerja situ, tak berani nk bersuara apa apa. Sekejap je saya kerja situ, sbb saya rasa berdosa dgn apa yg dorg buat dkt anak2 org. Pesanan saya, parents kt luar tu kalau hantar anak taska ke pengasuh ke check la betul2 ada ke dorg ni pengesahan dalam mendidik dan menjaga anak2. Sbb yelah tak semua org yg ada ilmu betul2 dalam mendidik dan menjaga memang kesian sangat dkt baby2 tu. Kalau boleh sblum bawak anak ke taska sediakan sekali makanan utk anak kita mcm puri ke biskut khas baby kee..dan label kan nama anak, serta pesan "bagi makanan ni shj kpd anak saya,jgn bg selain makanan ini". Atleast kita usahakan, yg lain2 kita doakan Allah senantiasa pelihara anak2 kita walau di mana mereka berada -sekian bekas pekerja taska 🙂

Tq ats perkongsian.

VIP Member

Sy dlu kerja taska, jdi sy rse sy pilih taska tapi y ad buat class, tk semua taska buat class ye, dlu sy clss ikut umur 1/2/3 tahun cmtu,contoh dlu sy jaga 1tahun kira dr bilik bby genap 1tahun masuk kelas sy sy ajr mkn sndri, buat kelas buat art , bercerita, bermain explore, berus gigi,sarapan pun ikut kelas jugak asing2, mandi pun asing, tido pun asing tmpt kcuali 2/3 thun tido skli, dorg tido kt bby coat y mcm katil tp rendah je tu, tiap minggu kene cuci sbb kdg ad susu tumpah cmtu, gmbr tu anak2 sy jga tahun 2013 kiri tu aina,qabil ,balkis skrg da 2020 kan da besar dorg dah❤️ sy pun dah benti kj tahun 2015

Sa pilih utk jaga & besarkan anak sendiri. Sebab moment anak membesar tu sekali je seumur hidup. Tak akan berulang lagi. Sa nak besarkan anak sa sendiri.. X nak hantar taska atau pengasuh. Lebih baik mak sendiri atau mentua yg jaga

better jaga sndr dari susahkan mak or mertua 😅

sy pilih pengasuh sbb xramai budak dan boleh monitor anak sy. risiko utk mendapat penyakit berjangkit dlm kalangan anak2 kecil pun kurang. 🤗🤗

pengasuh.. taska takut baby jangkit sakit n tahap kebersihan jgak kena tgk plus oT mahal kalau ambik lewat.

Super Mum

.. hmmm.. never ever think of sending my baby to any of those. Tidak tahu lah plk in the near future. 😊

Kalau baru bbrp bulan, better hantar pengasuh. Hantar taska bila anak2 dah boleh belajar berkawan

jaga sendiri, dah umur 2 tahun hantar taska even mom tak kerja 😅

taska Tapi smpai skrg lebih pilih utk ngasuh sndiri ja