23 Các câu trả lời

VIP Member

sya due 1/7. xtau la nak bgi tips apa. saya ngam2 39 weeks 3 Ari dh bersalin. 2 Ari sebelum bersalin tu, ada Braxton hicks(kontraksion palsu). ingatkan sakit Prut biasa je. saya sempat pi shopping pusing time square, n pi Ikea sbb craving nak Makan meatball Ikea. sanggup beratur panjang2,suami sruh dduk xbagi ikut brtur,tapi saya je yg degil nak brtur. esok hari masa pi keja, sepanjang kt ofis saya sakit ulu hati n petang balik keja tu saya rasa sakit Prut lain mcm,tapi Masih boleh tahan lgi. jam 4.30 pagi, sakit Prut tu Mai lgi rsa cm senggugut,selang 30 minit sakit dia datang. bangun pagi jam 6.30 mandi,masa mandi tu dh rasa sakit Prut selang 15 minit. time nak bersiap tu makin kuat plak sakit. trus ajak husband pi hospital. sampai kt hos,saya pi kt pac. bila dok cek jalan, dh 3 cm n kontraksion kuat.

saya dah anak ke3. tapi bersalin anak ke3 nih Bru betul2 rasa sendiri kontraksion. anak 1st dulu overdue,czer. anak ke2 normal rsa jugak kontraksion tapi dengan bantuan induce drip. yg ke3 nih Bru btul2 natural kontraksion. rasanya awak pun dah x Lama dah tu sis. kalau sis rsa sakit selang sejam/30 minit,sakit makin kuat tu. sis pegi je trus ke hos. saya xde tanda2.cuma sakit Prut selang sejam/30 minit makin kuat. sya trus ke hos. cek2 dh 3 cm

Hi, saya due 24/7 ni, tapi harini 12am dah pecah air ketuban, terus kena admit, awal2 takde contraction, takde opening, after 2-3 jam dah start regular contraction and makin intense. Semalam baru start buat squat and this week baru start duduk atas gym ball.

Saya due 29/7. Sekarang tengah sakit pinggang sangat sangat sampai kan nak tidur tak selesa. Nak jalan pun sakit gila pinggang + celah pelvik🥲 pinggang mencucuk mcm kena renjatan😂 tanda lain tak ada lagi. Harap tak kena induce 🥹

Sma 29/7

sy due 25/7 tp kna serah shari awal 24/7 ni... sy pn msh tnggu tnda2 brsalin.. rsa nervous apa smua.. stakat ni sy sakit2 pinggang mse nk tido atau baring.. tanda lain xde pun lg.. risau jgak kalo xde bukaan sbb dh la sy ada gdm

sy due 30/7 tp kna serah dri awai 29/7 ni... saya pon masih tnggu tnda² bersalin.. setkat ny sy kerP buang air kecil ja, sakit pinggang skit² .... tnda lain xde lgi pun... risau jugk klu xdk bukaan sbb dh la sy ad gdm

InshaAllah smOga urusan bsalin mOmmy dpmudahkan😊

Sya due 18/7, harini genap 39w beberapa harini keluar masuk toilet, perut kerap mengeras & sakit bahagian ari2. Sya pun nak tips. Kalau tak beranak, 17/7 kena serah diri untuk induce 😩

Saya due 27/8 tp dah ada tanda2 mcm sis

Saya due 24/7, saya dah selamat bersalin 26/6 36week...Alhamdullilah baby sihat semuaa even prem, bleh discharge skli saya...Saya bersalin awal sebab air ketuban keluar awal

mashaAllah..oh tak kena tahan ya kalau baby prem? alhamdulillah.dh slmt melahirkan..thniah;).

sama la due sy 28/7 belom ada tnd2 lg.dah turun naik tngga,buat exercise cptkn bukaan tp baby msih seronok lg kt dlm.enjoy je sampaila nk beranak nnt

saya dah selamat bersalin and overdue 2hari. saya amalkan jalan itik dan sujud. memang cepat bukaan. sis amalkan jugak doa2 untuk mudah bersalin dan cepat bukaan.

Saya dah 38w2d belum ada tanda” lgi nk besalin dh tk sabar dh mau jumpa baby due 23/07 semoga kita semua di permudahkan urusan bersalin nnti aamiin

Due saya 22/7 .. tapi sama macam sis belum ada tanda apa apa lagi .. still lagi berseronok dalam perut 😂