19 Các câu trả lời

Hai sis. Just nak share my experience. Masa saya pregnant, boleh dikatakan saya kerap sangat menangis. Sikit-2 sedih, sikit-2 menangis. Saya jadi sensitive sangat. Saya tiba-2 jadi hati tisu. Kadang benda tu kecik je tapi sedar-2 saya dah mengalir air mata. Emosi saya sangat tak stabil. Saya pun ada dengar org ckp, tak elok ibu pregnant asyik bersedih nanti baby pun akan ikut sedih. Ada jgakk yg saya dengar org ckp nanti baby lahir akan ikut emosi ibu sewaktu pregnant. Tapi itu kan diluar kehendak kita betul tak? Takde siapa dalam dunia ni nak bersedih, kalau boleh kita semua nak happy-2. Dah nama pun mengandung mesti lah disebabkan pembawakkan baby jgakk. Cuma jngn lah sampai berlebihan sbb takut jejaskan kesihatan pulakk. Alhamdulillah saya dah selamat bersalin baby boy bulan 2 yg lepas. Skrg baby dah 5bulan11hari. Saya doakan moga Allah permudahkan perjalanan mengandung sampai sis bersalin nanti ye. Moga sis & baby baik-2 saya. Jaga diri.

Samaaaaaaaaaaa. Saya pun ada dengar jgakk mcm tu. Mungkin rezeki saya jgakk kot sis sbb saya sebenarnya kalau boleh nak baby girl tapi husband nak baby boy. Masa appt dekat kk, dr scan perut.. saya saja lah tanya dr ‘dah boleh nmpak gender ke, dr ckp kalau dia nmpak dia bagithu’. So tngh-2 scan tu tiber dia ckp nmpak mcm “burger”. Saya apalagi terus happy. Tapi sbb masa tu awal lagi dalam 18w so belum confirm sepenuhnya. Suddenly saya dapat 3 kali mimpi yg saya bersalin baby boy. Kebetulan masa tu saya dah set appt dekat private utk buat details scan.. sono bagithu mmg betul boy 🤭. Mula-2 mcm kecewa jgakk tapi of course husband yg paling happy. Seiring masa berjalan, saya dapat terima hakikat. Slow-2 saya dah nmpak hikmah kenapa Allah bagi baby boy dekat saya. Alhamdulillah baby lahir cukup sıfat, comel sangat tapi ramai yg ckp ikut muka husband. Hehe. Moga-2 sis dikurniakan baby boy ye.

saya banyak kali nangis dan stress waktu mengandung... org ckp jgn sedih² sgt nanti baby ikut sedih... pastu ada lg cakap, kalau byk nangis nanti baby lahir dia jadi kuat nangis... belum lagi baby lahir, dengar macam tu org ckp, sedih rasa. bkn kita minta pun nak nangis². lgpun dah cuba kawal emosi tp nak buat mcm mana, sangatlah sensitif dan sangatlah mudah nak nangis kalau tgh mengandung 🥺 kdg bila fikirkan semula, benda tu mcm remeh ja tp bg kita buat rasa sedih, nangis huhuhu... semoga ibu terus kuat dan sabar ya ✨ semoga baik² sj semuanya...

Saya percaya emosi ibu masa prggy mmg akn turun dekat anak yg bakal lahir.. hahahaha sbb terkena kt saya.. saya sgt sensitif masa prggy anak 1st.. asik emosi tak tentu arah.. merajok, marah , menangis🙂‍↕️allah klaw igt masa tu mcm org tak betul🤣.. skrg menghadap laa peragai tu kt princess saya sorg tu😪 jadi ibu2 tlg laa jge emosi anda😅

Sy masa preg pun kuat ngis😭 padahal hal kecil je pun🤣masa tu ngidam mkn roti canai minta lah suami bungkuskn, nak yg panas pastu nak ada texture yg crispy2 gitu pastu suami blik je sy tgok roti canai tu lmbut je n sejuk 😭😭😭 Terus sy ngis t'esak2 smbil mkn roti canai tu. suami pun rasa serba salah 😭🤣

org kata klo kita kerap nangis ank nt keluar suka nangis. pelik jek sy masa bawa si sulung happy2 jek xder nangis pun. keluar nangis jugak hahahaha. happy dia masa umur setahun lebih jek . yela dh besar main2 la happy nk menangis apa lagi. nk nangis, jangn di than² lepas kan jek. lepastu dh. ckup jgn keterlaluan.

Saya pun bnyk nangis. Saya dari dulu mmg jenis yg sensitif, mudah nangis. Masa preggy ni lagi lah sensitif, suami tgur sikit pun sya mula lahh rasa sedihnya tu , sya tak boleh stress mesti nak nngis. kdg2 tfikir jugak ok ke kalau kta ni slalu nangis 🥺 sy dh 2nd trimester

Kalau boleh elakkan menangis dgn kerap dan kurangkan stress sbb saya ada baca research ia juga punca salah satu anak akan jd delay / autism. Mcm anak 1st saya speech delay tp saya tak terkejut sbb masa pregnant kan dia mmg saya menangis dan stress memanjang🥺🥺

Normal je. Sama la dgn sy. Setiap saat dan ketika, taw² je ayaq mata dah laju keluaq kdg tanpa sebab. Preggy nie mmg emo teruk. Tp Kalo boleh kawal, cuba kawal jgk ok sbb x bagus tuk perkembangan baby 🤗

Btul sy dlu pregnant anak first mmg asyik menangis. Pastu anak sy lahir tu okay ja tak meragam tdo mlm pon senang. Tapi bila dia dh pandai asyik2 nangis silap sikit nangis mmg sensitif la anak sy tu.

sy byk ngis masa prgnt. sbb diuji sakit kulit yg sgt teruk. pg ptg siang mlm ngis je. alhamdulillah bby lahir tak kuat ngis mcm mak dia pn. mudah jaga. btter ngis drpd pendam sis.

Câu hỏi liên quan