6 Các câu trả lời

ada pakai pantyliner ke? sebenar nya keputihan awak ada je takut ada dlm vagina mean xkeluar melekat dkt pantyliner atau underware. bila buat swab guna muncung itik tu baru nampak keputihan tu. boleh jadi normal. boleh jadi jangkitan yeast. boleh jadi jangkitan bacteria. cuba la dapat 2nd alternatif. kalau rasa klinik kk bg keputusan yg awak rasa xmemuaskan

GBS adalah bakteria yang biasa didapati dalam saluran faraj mommy dan boleh disalurkan kepada bayi semasa kelahiran. Bakteria ini biasanya tidak berbahaya kepada mommy itu sendiri, tetapi boleh menyebabkan jangkitan buat bayi.

Saya pun jenis keputihan mcm ni and gatal, every single time check up KK, doktor cakap normal. One time keluar keputihan warna coklat. 2hari keluar. Terus refer hospital dan doktor buat pap smear utk ambil sample. Result GBS Positif

Gbs ni sejenis bakteria yang ada dekat usus, tapi turun ke vagina. Tak membahayakan ibu bersalin cuma risiko pada baby masa deliver nanti, kalau deliver takut bakteria tu masuk dalam sistem pernafasan baby, tu risiko dia. So bila hospital dah aware awak ada gbs, mereka akan bagi antibiotic before nak deliver nanti. Gbs ni takboleh hilang, kalau gatal2 tu memang kena rajin tukar spender and basuh. Lagi satu, pengambilan gula berlebihan pun buat dia jadi makin banyak (Ni based on pengalaman saya) so kena kawal gula and banyakkan minum manis. Dekat rumah saya tak pakai seluar dalam and pakai kain je, senang nak cuci kalau keputihan keluar. Dan jangan biarkan area vagina lembab, selalu lap2 bagi kering lepas buang air kecil. As for me, elok la tahu kita ni ada gbs awal2, saya time dah spotting brownish sebab infection baru tahu ada gbs. Spotting tu pun punca dari gbs juga Sis google je pasal gbs ni, dekat dalam ni pun ada mommies share experience pasal gbs. Saya pun first time mom, an

Sy punya keputihan pun recurrent. 4 kali ubat insert dah. Lps tu sy jge mkn mnum air msak bnyk n kurangkan manis. Mkn yogurt. Dah redha berkali-kali ubat insert msuk.

boleh je bagitau doctor masa checkup nanti, nak mintak ubat insert tu lagi. awak boleh cuba buat sitz bath, air suam + garam.

VIP Member

Tak normal sis sebab dah gatal2. Nanti inform nurse / dr masa checkup ye. Risau gbs. Bahaya utk baby

Klau dh gatal2 tu tak okey sis...cuba sis tbya dgn nurse suruh buat test..takot kena GBS je..

Câu hỏi liên quan