18 Các câu trả lời

TapFluencer

Kalau saya persediaan dekat rumah untuk anak berak wipe dulu guna wet tisu pureen color oren tu. Wipe dulu berak anak bagi bersih. Lepas tu sediakan air spray & tisu gulung siap siap dalam bakul bersiap anak skali ubat ubatan. Lepas wipe terus spray air & lap dengan tisu pula. Kalau kencing sahaja saya akan guna spray air & lap dengan tisu. Tapi kalau keluar berjalan memang guna wet tisu sepenuhnya. Kalau ada air je basuh dengan air & lap dengan tuala kecil.

OK, tq shared sis.

VIP Member

Kalau sy tiap nak tukar lampin baby tu lap dengan wipes dulu bersih2 spray air dlm botol spray guna jenama pureen free alcohol. Then, baru sy bilas dengan air biasa. Tu kalau anak kencing. Kalau anak berak sy terus je cuci pakai air dan sabun

Sy guna 1-2 weeks lps lhir tu je.. Lps tu guna spray n tisu toilet.. Guna wipes klau pegi kluar jln2.. Itu je.. Lg pun pakai wet tisu x brp bersih.. Kne rasa bilas pakai air jugk bru bersih.. Kdg2 boleh jd rashes guna wet tisu selalu ni

VIP Member

Saya guna baby wipes fiffy extra moist. Kalau berak saya lap dulu bg bersih baru bawa ke sinki toilet basuh. Kalau kencing saya bersihkan guna cotton balls dan basahkan dgn air shj. Lap bersih bersih dan lap dgn towel.

Klau sy guna masa d hospital saja... Blik rumah, guna air paip biasa je utk basuh berak bby tp lap dlu pakai tisu muka y lembut tu...then basuh pakai air biasa,bru bersih,klau x buat cm tu nnt kulit jd merah2...

sye stop guna bby wipes 1m. now time tgh mlm bby tdo je guna wipes tu dulu kalau die yak lps tu basuh guna air biasa ltk dlm spray botol. kalau dia jaga ke time siang ke bwk pi singki basuh. lagi bersih.

ouh ,tq ye sis🥰

sy guna baby wipe bila rasa perlu je n buat standby dlm beg baby.. kalau bby kencing sy cuci dgn air spray je n dap dap dgn tisu kering.. klau bby berak basuh dgn air paip baru betol2 cuci sikit

Sbln je sbb baby allergic dgn bby wipes. Jdi nya slpas tu tiap kali baby kencing atau berak sy akn guna tisu dgn air spray je. 😊 Rsa lgi brsih dri guna baby wipes.

umur sebulan dh blh stop sbb klau berterusan risau jd melecet ke kuman ke punggung dia sbb berak lap je x cuci dgn air.. lebih baik cuci basuh dgn air

Sampai dah tak pakai pampers…kita bersihkan pakai wet wipes dulu baru bilas, lebih cepat, kemas dan bersih 💖

Câu hỏi liên quan