374 Các câu trả lời

Saya makan... Tp setiap ulas minum air kat pangsa tu.. Lepas tu ada la mkn lg durian kawen.. Tp lupa minum air kat pangsa... Mlm tu panas giler badan. Ok tobat nasuha xnk mkn dah..boleh berpada3.. Minum la air dr pangsa tu ye. Hehe

ibu sy cerita, masa mengandungkan sy dia bnyak makan durian. sebab rumah dekat dgn dusun durian...tp tak pasti la masa tu berapa bulan. lastly, bila sy lahir, smpai lah skrg umur 28 tahun sy tak suka mkan durian. 😂😂😂

Saya pon dah 30 week craving giler nk mkn durian.. Padahal saya pling tk suka bau durian & mkn durian.. Bila pregnant dulu tetiba nk mkn durian , dpt je jamah sikit dah okey.. Pstu tknk dah.. Now my son dah setahun 3 bulan

Boleh sis..klau tnya doc pun dorang x ckap x boleh..mkn tp lpastu mnum air bebyk..act durian tu milk booster jgak....org ckap durian tu pnas..nk mkn dier lwankan dgn buah manggis bg sjuk n nuetralkan blik bdn..or rmbutan..

VIP Member

Depands on body. Ada org tak boleb sebab terlampau panas. Ada orang okey je. Macam i dulu. Dah habis 1biji baru ingat preggy haha. Time tu musim pulak. Mmg seminggu sekali la pergi. Tapi kalau risau buat rasa cukup la

makan seulas bolh, byk2 xbolh, sbb duriaan kandungan gula sgt byk, lain org lain tindak balas, mommy A lain, mommy B lain, so awk je tw ksihatan diri/risk pregnancy awk. berpada2 dalam pemakanan ketika preggy ye. 🥰

i ate durian at 20weeks sbb time tu musim durian and my mum seronok je beli durian.i naik 2kg dalam 2minggu.i stop sbb baby reject and also nurse pesan durian banyak kandungan gula.nanti tak tentu pasal kena gdm.

Cuba dlu sis seulas dua.. Kalau okey boleh mkn.. Depend pd individu jugak.. Mcm sy okey je mkn 2mnggu lepas berulas2 jugak.. Sekarang 26w jugk, Alhmdulillah okey je.. Jnji bilas dgn air kosong plak lepas tu😊

Try la dl 3ulas..tgk perubahan dlm sehari..klu esknya rse ok makan je la..saya wat mcm ni masa mula2 dl..kandungan xsampai 20w masa tu..skali percubaan mcm xde pape amik kau saya bantai 3bjik udg merah..hihihi

semalam baru makan durian . nak makan vit kk bagi takut sebab orang tua2 kata makan ubat takleh makan durian , pnas . persoalannya skg ni , kakak semua mcm mana lepas makan durian korang skip tak vit tuu ??

Câu hỏi liên quan