4 Các câu trả lời

Anak saya dulu 5 bulan pernah jatuh katil. Terlentang. Katil tinggi pulak tu. Memang sangat2 risau gigil2 call suami & dr paeds yang check anak. Dr cuma tanya masa anak jatuh tu nanges tak. Kalau nanges, tak nampk macam blur, ok. Nanges pun dalam 2-3 minit je pastu berhenti. Kalau nanges tak berhenti tu tak ok. Lagi 1 dr suruh pantau 24 jam. Dalam masa 24 jam kalau anak ada tiba2 muntah, taknak susu, asek tido je. Tu kena terus bawa gi emergency. Lepas 24 jam dah takde apa2 yang perlu di risaukan 😉

iya betul tu. ni sekarang dia dah mula cuba mcm2. ada masa tersembam. terima kasih ya. alhamdulillah so far tak ada yg mcm puan cakap tu. okay ja lagi. takda tanda2 pelik

sampai skrg sy masih trauma bila dgr baby jatuh ni. sy lupa tutup pintu sliding. anak sy jatuh sampai ke bawah sekali dgn walker dia. ketinggian sama mcm atas katil. kepala dia terhentak kat lantai dan sy rsau pinggang dia patah je. masa jatuh tu umur 7 bulan. alhamdulillah 24jam sy pantau dia ok. cuma bengkak jela dkt kepala.

bayi pernah jatuh sofa usia 4 bulan. saya betul2 tak tahu yg dier dah boleh rolling. sy bawa ke klinik, doc tgk bayi normal saja. doc cuma suruh pantau 48 jam. kalau ade yg pelik pada bayi cepat ke hospital.

Kalau risau boleh pergi hospital untuk check. Macam saya cuma pantau anak dalam masa 24jam.