29 Các câu trả lời

alasan x puasa sbb pregnant xleh digunakan sesuka hati kecuali kita x sihat Dan keadaan bayi membimbangkan. ada org x larat puasa tapi bila shopping raya pagi smpai mlm boleh pulak😂. nak bayar fidyah xde masalah tp bila fikir nk ganti tu aishhh. then klu x hbis gnti ni carry forward thn dpn kena double pulak Ganda hari tu. tu pn kalau pjg umur, klu x, ada la amalan yg tertunggak. sy awal2 pregnant pun x larat padahal bukan bulan puasa pun. sekarang tengah pregnant anak kedua 5 bulan. and tgh duk ganti puasa 19 hari sbb thn lepas sy bersalin anak sulung dlm puasa. skrg anak sulung umur 11 bulan. tula last2 dah dkt hujung baru nk ganti. ni pun ada lagi 8 hari tinggal. mmg direct je. ada 2 hari je blh xnk puasa. sehari sebelum ramadhan dah xleh puasa dah. harap dipermudahkan urusan bayar hutang dgn Allah ni. selalu ckp2 dgn bby ank mommy kuat. just jgn paksa diri la kalau betul x blh. sy pn x larat jgk mna nk urus anak sulung yg bby lg. tp banyakkan doa mintak kekuatan dgn Allah.

Betul.. ada org ambik mudah. Pregnant je terus tak puasa. Taknak cuba puasa pun. Memang boleh ganti kalau tinggal. Tapi puasa di bulan Ramadhan tu wajib. Tak boleh sesuka hati tinggal. Risau tengok mak2 preggy ambik mudah je bab puasa ni😅.

Mesti cuba dulu puasa.. Kalau betul2 tak dapat teruskan baru boleh berbuka. Ataupun memang ada masalah kesihatan tertentu & memang doktor nasihatkan tak boleh puasa baru lah tak boleh. Cuba dulu. Sebab puasa di bulan Ramadhan wajib. Bukan boleh senang2 tinggal main rasa2 tak larat rasa2 tak mampu. Ada syarat tertentu untuk berbuka. Bukannya asal pregnant terus tak puasa. Jangan buat hukum sendiri. Kalau sakit/uzur baru boleh berbuka. Bukannya terus decide tak puasa sepanjang bulan Ramadhan. Betul2 tak larat n betul2 tak mampu bila dah start puasa nanti baru boleh berbuka. Sila rujuk penerangan Ustaz Azhar Idrus https://youtu.be/qGIWamRWuGY Risau kesihatan anak? Yakin dulu dengan Allah. Allah yang bagi anak. Bukan kita. Kenapa risau kita melebihi yakin kita pada Allah?

Utk yg ada Gdm on insulin tk digalakkn berpuasa ok.. Tp yg memana tkde pape sgt.. Boleh la cuba dlu.. Jgn main rasa² tkleh ke hape ok..try sahur nasi, mnm air kurma susu ke dan air secukupnya.. Dan tgk cmne.. Kalau perut pedih dan gerak kn baby slow sila la berbuka terus.. Tp kena ingt.. Andai kata awak berbuka kerana takot keselamtan baby,sila bayar fidyah sekali ganti puasa.. Tp kalau kuatiri kesihatan diri sendiri ckup hnya ganti puasa shj..

sy nk try puasa penuh this time. ank 1st 5hri je puasa. lain² tpksa bbka. yg 5 hari tu pon,berpeluh² tunggu wktu bbka. hrp² ok la lpas ni. sbb skrg ni,kalau sy lmbt mkn,perut mmg sakit ya amat. angin. nk sendawa or kentut mmg xblh. angin tu bt sy xselesa nk gerak sbb sakit sakit sgt

saya puasa niii dah 8 bulan...skaqang pon kalau x makan auto x larat..lagipon baby dh besar perlukan nutrisi yg banyak dari ibu..soo kna makan laa kalau x larat sngt tu..takot bahayakn diri n baby plak nanti..harap² btabah laa time nk ganti nanti🥴😂

Ouh patutlah kne serah awal ye. Faham2 hmm moga dimudahkan segala urusan bersalin ye sis 🤲🏻❤️ saya ipoh perak hihi.. haah tula bezanya negeri lain2 kalau satu tmpat kan sonok hihi🥰takpe2 boleh update dlm ni lepas beranak nanti👍🏻

bulan posa ni saya baru 4 bulan. saya berharap sangat nak puasa oenuh tahun ni,tapi itu perancangan saya je. bergantung keadaan. sbb saya asik lapar je,bila lambat makan oerut masuk angin,kepala sakit dan mulalah nak muntah..

Saya bulan puasa dah 8 bulan, saya tak puasa sbb org kata time tu la berat baby cepat naik. So kne makan bnyk2 time tu untuk tambahkan berat baby. Risau berat tak ngam nanti bila kluar😁

okey baik..samela kite... nnti cube dulu tgk cmne..

sy baru masuk 4 bulan minggu ni.. sy nk cuba jugak puasa first day, kalau sy tk larat atau boleh buat sy gastrik mmg sy x puasa lah 😅 depends on situation n condition ☺️

TapFluencer

Saya bulan puasa ni masuk 6 bulan. Tak pasti boleh puasa atau tak. Sekarang kalau makan lambat sikit pun perut dah meragam masuk angin. Baby makin aktif sekarang.

Puasa ni saya dah 36minggu, sekarang ni kalau makan lambat je rasa macam berdebar pastu pedih perut. 1st day tu nk puasa, kalau tak ok kena buka la jawabnya.

Câu hỏi liên quan