23 Các câu trả lời

Sama. Saya alami masa tahu awal2 pregnant sampai skrg. Dah cek doc.. Bukan sebab keputihan atau jangkitan. Sebab alahan 😅 ank 1st n 2nd xpernah kena mcm ni. 3rd ni semua sy dapat.. Morning sickness pun dapat.

Hi sis, i have medical background. Try to stop using pantyliners. Cuma pakai seluar dalam & kerap tukar stiap 2/3jam. Sebab pantyliner ni boleh irritate vulva alat sulit kita mmbuatkan radang di situ. Itu yg jadi gatal

oic…i pon ade rasa mcm tu jgk..sbb bila tak pakai,oke je tak gatal..tp kalau tak pakai,keputihan pulak keluar..so dah kena panties pulak

masa 1st n 2nd pregnancy keputihan n kegatalan melampau terjd Ms kandungan 6 n 8 bln...mmg Sy g klinik Dr. insert ubat tu..so akan bertahan 2 bulan..so better g klinik dptkan ubat insert lg

sy ade dpt aritu sis..dah masuk pon still sama😅😭

cara saya selalu nya lepas bilas air lap2 bg kering pastu bg kena angin sis. sb kawasan tu lembap.. mmg senang gatal2. saya selalu bagi kena angin nanti hilang la gatal tu

sy pon buat mcm sis…🤭

cuba kurangkan makan manis sis.. dan pastikan pantiliner sentiasa ditukar dan keadaan panties snts kering dan bersih..

okey sis,nnty sy cuba kurangkan 😊

saya cuci guna air rendaman asam keping terus hilang. 3x gak basuh. pastu tiap kali kencing cicu bersih lap kering2 .

asam keping ya..oke nnty sy cuba jgk…perlu bilas air bersih ke lepas tu sis?

Dah try bilas dengan air suam? Bilas lama sikit kalau ada water heater shower lagi bagus.

dah buat jgk sis..tapi masih sama..rasa stress nyaa…😭

VIP Member

cut makanan dan minuman manis.. cukup manis dr buah atau sayur..

Sy cuti semua mknan manis smpai skrg still bnyak kepthan

VIP Member

sebenarnya ubat insert tu xbagus. boleh cuba jamu makan plk untuk bersihkan dalaman

jamu tu yg xbagus, kita xtau apa isi kandungan jamu2 tu semua. better ubat yg dari hospital atau kk..

VIP Member

saya bru je kne semalm.. td g jmpa dic.. doc buat swab...doc bg ubat insert dn crem

ubat cream apa ya sis?sy aritu checkup bgtau still gatal2 tp keputihan dah kurang,tp doctor cuma bg ubat insert je